Na Šumbarku se staví nové hokejbalové hřiště

  • 17:02,
  • Havířov,

Za Základní školou Marie Pujmanové staví město hokejbalové hřiště, které bude splňovat přesné parametry pro zápasy. Hřiště ale nebude sloužit jen sportovcům, ale i široké veřejnosti.

O tom, že by si sportovci zasloužili nové hokejbalové hřiště, se mluví už mnoho let. Nyní se staví v areálu za Základní školou Marie Pujmanové na Šumbarku.

“Na základě požadavků hokejbalistů a lidí, kteří rádi sportují a hraji hokejbal, se tento problém řeší několik let. Minulé hokejbalové hřiště se nacházelo U Stromovky, ale toto hřiště nesplňovalo parametry hokejbalového svazu,“ uvedl náměstek primátora Havířova Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL+STAN).

“Je to lokalita, kde bydlí hodně lidí a tento prostor byl vyhodnocen jako vhodný pro umístění hokejbalového hřiště. I hokejbalisté s tím neměli žádný problém,“ dodal náměstek primátora Havířova Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL+STAN).

Pro stavbaře bude nejnáročnější udělat dokonale rovný povrch.

“Sejmuly se staré konstrukční vrstvy a teď provádíme výkop a betonáž betonového prstence, který bude sloužit pro namontování mantinelů a uprostřed plochy bude provedený asfaltový povrch a nahoře zakrytý takovou speciální stěrkovou hmotou, která bude sloužit pro budoucí hokejbalisty. Práce bychom chtěli dokončit do poloviny září,“ řekl stavbyvedoucí Jiří Guřan.

Hokejbalové hřiště nebude sloužit jen aktivním sportovcům z hokejbalového klubu, ale také široké veřejnosti. Náklady na výstavbu jsou vyčísleny na zhruba šest milionů korun. Areál bude spravovat Správa sportovních a rekreačních zařízení.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků