Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Šumbarku se staví nové hokejbalové hřiště

  • Havířov,

Za Základní školou Marie Pujmanové staví město hokejbalové hřiště, které bude splňovat přesné parametry pro zápasy. Hřiště ale nebude sloužit jen sportovcům, ale i široké veřejnosti.

O tom, že by si sportovci zasloužili nové hokejbalové hřiště, se mluví už mnoho let. Nyní se staví v areálu za Základní školou Marie Pujmanové na Šumbarku.

“Na základě požadavků hokejbalistů a lidí, kteří rádi sportují a hraji hokejbal, se tento problém řeší několik let. Minulé hokejbalové hřiště se nacházelo U Stromovky, ale toto hřiště nesplňovalo parametry hokejbalového svazu,“ uvedl náměstek primátora Havířova Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL+STAN).

“Je to lokalita, kde bydlí hodně lidí a tento prostor byl vyhodnocen jako vhodný pro umístění hokejbalového hřiště. I hokejbalisté s tím neměli žádný problém,“ dodal náměstek primátora Havířova Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL+STAN).

Pro stavbaře bude nejnáročnější udělat dokonale rovný povrch.

“Sejmuly se staré konstrukční vrstvy a teď provádíme výkop a betonáž betonového prstence, který bude sloužit pro namontování mantinelů a uprostřed plochy bude provedený asfaltový povrch a nahoře zakrytý takovou speciální stěrkovou hmotou, která bude sloužit pro budoucí hokejbalisty. Práce bychom chtěli dokončit do poloviny září,“ řekl stavbyvedoucí Jiří Guřan.

Hokejbalové hřiště nebude sloužit jen aktivním sportovcům z hokejbalového klubu, ale také široké veřejnosti. Náklady na výstavbu jsou vyčísleny na zhruba šest milionů korun. Areál bude spravovat Správa sportovních a rekreačních zařízení.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs. s.r.o, - Karviná
Karviná
od 96 Kč/hod.

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků