Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstavba chodníku na Selské potrvá do srpna

  • Havířov,

V minulém roce dokončila radnice první etapu chodníku na Selské ulici. Nyní finišují práce i na druhé etapě, která bude stát pět milionů korun. Chodník v celém úseku by měl především zvýšit bezpečnost.

Více než dvacet let čekali obyvatelé Bludovic na chodník, který by pomohl vyřešit bezpečnost dětí, které chodí do tamních základních škol. V prosinci byly práce v daném úseku dokončeny. V současné době na Selské ulici pokračuje druhá etapa

“Odezva od občanů je pozitivní. Jsou rádi, že se chodník po těch dvaceti letech podařil vybudovat. Samozřejmě jsou tam drobné nuance s dokončením některých dílčích částí, ale vesměs jsou reakce pozitivní,“ uvedl náměstek primátora Havířova Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL+STAN).

Tak, jako na jiných stavbách, se muselo město vypořádat s určitými problémy.

“Chodník je dlouhý necelých 400 metrů v šířce 2 metrů. Samozřejmě v místech, kde bychom museli zužovat komunikaci, anebo zasahovat do soukromých pozemků, došlo k lokálnímu zúžení chodníku. Součástí této stavby je odvodnění chodníku. Vybudovali jsme zde cca 170 metrů nového veřejného osvětlení, které vede od pivovaru u Balona až na ulici Na Nábřeží, které bylo určitě potřebné. Dále součástí této stavby jsou i opravy sjezdu od rodinných domů,“ dodala vedoucí oddělení investic Kateřina Mikulová.

V daném úseku musí být řidiči trpěliví kvůli dopravnímu omezení. Práce by měly být dokončeny na začátku srpna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy