Výstavba chodníku na Selské potrvá do srpna

  • 17:13,
  • Havířov,

V minulém roce dokončila radnice první etapu chodníku na Selské ulici. Nyní finišují práce i na druhé etapě, která bude stát pět milionů korun. Chodník v celém úseku by měl především zvýšit bezpečnost.

Více než dvacet let čekali obyvatelé Bludovic na chodník, který by pomohl vyřešit bezpečnost dětí, které chodí do tamních základních škol. V prosinci byly práce v daném úseku dokončeny. V současné době na Selské ulici pokračuje druhá etapa

“Odezva od občanů je pozitivní. Jsou rádi, že se chodník po těch dvaceti letech podařil vybudovat. Samozřejmě jsou tam drobné nuance s dokončením některých dílčích částí, ale vesměs jsou reakce pozitivní,“ uvedl náměstek primátora Havířova Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL+STAN).

Tak, jako na jiných stavbách, se muselo město vypořádat s určitými problémy.

“Chodník je dlouhý necelých 400 metrů v šířce 2 metrů. Samozřejmě v místech, kde bychom museli zužovat komunikaci, anebo zasahovat do soukromých pozemků, došlo k lokálnímu zúžení chodníku. Součástí této stavby je odvodnění chodníku. Vybudovali jsme zde cca 170 metrů nového veřejného osvětlení, které vede od pivovaru u Balona až na ulici Na Nábřeží, které bylo určitě potřebné. Dále součástí této stavby jsou i opravy sjezdu od rodinných domů,“ dodala vedoucí oddělení investic Kateřina Mikulová.

V daném úseku musí být řidiči trpěliví kvůli dopravnímu omezení. Práce by měly být dokončeny na začátku srpna.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků