Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zatím žádný problém, zní z havířovské nemocnice. Pro případný nápor pacientů z Orlové má kapacitu

  • Havířov,

V červnu skončila v orlovské nemocnici péče o hospitalizované pacienty na interním a chirurgickém oddělení. Značná část pacientů se nyní léčí v Havířově. Nemocnice situaci prozatím zvládá, bez větších problémů.

Velké obavy panovaly z uzavření lůžkových oddělení interny a chirurgie v orlovské nemocnici. Na zvýšený nápor pacientů se připravovali i v havířovské nemocnici. Situaci prozatím prý zvládají.

“Musím říct, že v současné době se o nějaké jednotky toto číslo navýšilo, ale zatím jsem nezaznamenal žádné záporné reakce,” uvedl primář chirurgického oddělení Martin Sedláček. 

Interní oddělení ještě před touto změnou rozšířilo kapacitu lůžek a posílen byl i personál. 

“Všechno se to odvíjí od personálu. A protože jsme měli to štěstí, že jsme po těžkém boji dokázali posílit v počátku léta, tak jsme si mohli dovolit rozšířit jednu lůžkovou stanici o polovinu. Pacientů je nyní více, máme to potvrzené... Pacienti jsou podle mě spokojení a to nás drží nad vodou i trochu psychicky,” doplnil za své interní oddělení primář František Pokorný.

Situaci sleduje i nový ředitel nemocnice, který nastoupil do zařízení na začátku srpna.

“Havířovská nemocnice zatím zrušení Orlové po personální stránce pociťuje, eviduje pacienty ve větším počtu, ale uvědomte si, že pořád se bavíme o jednotkách pacientů, kdy jednotlivá oddělení, o která se jedná, ať už chirurgie nebo interna, pracují s tisícovkami pacientů ročně. Takže nárůsty, které vypadají stoprocentní, tak se bavíme o desítkách oproti spádu, který Havířov vždy zajišťoval,” uvedl ředitel nemocnice Norbert Schellong.

Konkrétně v den, kdy jsme navštívili havířovskou nemocnici, není na interním oddělení ani jeden pacient z Orlové a blízkého okolí.

Nemocnice očekává, že po prázdninách se počet hospitalizací navýší. V případě potřeby je schopna kapacitu interny ještě navýšit.
Šakalí léta / muzikál

Zítra
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

JaPa full business s.r.o.-pracoviště
Český Těšín
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

HAMOR - STAV s.r.o.
Karviná
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Rychvald, okres Karviná, příspěvková organizace
Rychvald
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků