Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Restaurace na havířovské radnici vyhodila až 2,5 tuny ročně potravin. Díky čipům bude s plýtváním konec

  • Havířov,

Restaurace Radnice na havířovském magistrátu se rozhodla zavést místo stravenek čipy. Hlavním důvodem bylo, aby se už konečně zamezilo plýtváním s potravinami. Těch se ročně vyhodilo více než dvě tuny.

Odhadnout v restauraci kolik uvařit pro strávníky porcí, je pro každého provozního těžké. Zvlášť, když se vaří pro stovky lidí. Restaurace na havířovském magistrátu se proto rozhodla, že místo stravenek ,zavede čipy. Což znamená, že pokud nemá strávník jídlo dopředu objednané a zaplacené, ani se pro něho neuvaří.

“Systém funguje necelý měsíc a zjistili jsme, že potraviny opravdu nezbývají. Zamezili jsme ztrátám hodně. Za minulý rok jsme vyhodili 2,4 tuny bioodpadu,” řekl provozní manažerka Andrea Jarmarová.

Před zavedením systému se vařilo podle toho, kdo si co objednal telefonicky nebo emailem. Což bylo nepřesné.

“V tuto chvíli přesně víme kolik polévek, kolik meníček máme navařit. Tím šetříme i práci kuchařům, můžeme lépe plánovat směny a objednávky surovin,” dodala jednatelka společnosti Restaurace Radnice Iveta Kočí Palkovská.

Na změnu se pozitivně dívá i radnice.

“Zcela určitě se jedná o moderní systém, kdy není třeba s sebou nosit lístečky, ale pouze evidenční čipy, které používáme jako k docházkovému systému a v neposlední řadě si myslím, že i provozovatel může efektivně nakládat s pořízenými surovinami,” řekl tajemník magistrátu.

Restaurace Radnice vaří i pro příspěvkové organizace města. I zde si slibují, že nový systém zamezí zbytečnému plýtvání s potravinami. 
Šakalí léta / muzikál

Zítra
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

ELANDOMY s.r.o. - Havířov
Havířov
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Hotelová škola a Obchodní akademie Havířov s.r.o.
Havířov
od 28 630 do 37 330 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků