Saunaři v Havířově budou spokojení. Po 15 letech bude opravena sauna i hala Slavie

  • 12:50,
  • Havířov,

Po patnácti letech dochází k rekonstrukci sany na hale Slavii. Investice šly i do oprav víceúčelové haly, kde se provedl speciální nátěr nosných sloupů.

Lidé, kteří navštěvují saunu v Městské sportovní hale Slavie, budou zřejmě mile překvapeni. Celý prostor prochází po patnácti letech komplexní rekonstrukcí, protože už nevyhovoval hygienickým ani estetickým podmínkám.

“Celá rekonstrukce by měla trvat jeden a půl měsíce a je rozdělena na dvě části. První zahrnuje rekonstrukci ochlazovny a odpočívárny a vlastní šatny, kterou nám dělá firma. Další část je rekonstrukce potírny a tu děláme vlastními silami. To znamená, že v potírně se budou měnit kachle, obložení i sedačky,” řekl vedoucí sportovních hal Petr Kostelníček.

Díky rekonstrukci dojde i k úspoře vody.

"Objem vody v bazénu bude zmenšený z šesti kubíků na dva. Denně bychom tedy měli ušetřit čtyři kubíky vody. A kromě toho bazén, který nebyl průtočný, nyní bude průtočný a bude odpovídat hygienickým požadavkům," dodal vedoucí.

Sauna by měla být opět v provozu v polovině září. Celá rekonstrukce vyjde na zhruba půl milionů korun. Přibližně stejnou částku investovala Správa sportovních a rekreačních zařízení do oprav na víceúčelové hale. 

"Víceúčelová hala měla vloni výročí 50 let a samozřejmě potřebuje svoji údržbu. Takže na letošní rok byly naplánovány a magistrátem schváleny investice do oprav sloupů. Opravila se levá část, opískovala se, a udělal se třívrstvý nátěr tak, aby vydržel dalších deset let bez údržby," řekl ředitel SSRZ Radomír Kácal.

Druhou část sloupů by SSRZ chtěla nechat opravit v příštím roce.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků