Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Saunaři v Havířově budou spokojení. Po 15 letech bude opravena sauna i hala Slavie

  • Havířov,

Po patnácti letech dochází k rekonstrukci sany na hale Slavii. Investice šly i do oprav víceúčelové haly, kde se provedl speciální nátěr nosných sloupů.

Lidé, kteří navštěvují saunu v Městské sportovní hale Slavie, budou zřejmě mile překvapeni. Celý prostor prochází po patnácti letech komplexní rekonstrukcí, protože už nevyhovoval hygienickým ani estetickým podmínkám.

“Celá rekonstrukce by měla trvat jeden a půl měsíce a je rozdělena na dvě části. První zahrnuje rekonstrukci ochlazovny a odpočívárny a vlastní šatny, kterou nám dělá firma. Další část je rekonstrukce potírny a tu děláme vlastními silami. To znamená, že v potírně se budou měnit kachle, obložení i sedačky,” řekl vedoucí sportovních hal Petr Kostelníček.

Díky rekonstrukci dojde i k úspoře vody.

"Objem vody v bazénu bude zmenšený z šesti kubíků na dva. Denně bychom tedy měli ušetřit čtyři kubíky vody. A kromě toho bazén, který nebyl průtočný, nyní bude průtočný a bude odpovídat hygienickým požadavkům," dodal vedoucí.

Sauna by měla být opět v provozu v polovině září. Celá rekonstrukce vyjde na zhruba půl milionů korun. Přibližně stejnou částku investovala Správa sportovních a rekreačních zařízení do oprav na víceúčelové hale. 

"Víceúčelová hala měla vloni výročí 50 let a samozřejmě potřebuje svoji údržbu. Takže na letošní rok byly naplánovány a magistrátem schváleny investice do oprav sloupů. Opravila se levá část, opískovala se, a udělal se třívrstvý nátěr tak, aby vydržel dalších deset let bez údržby," řekl ředitel SSRZ Radomír Kácal.

Druhou část sloupů by SSRZ chtěla nechat opravit v příštím roce.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

ASF jobs. s.r.o, - Karviná
Karviná
od 96 Kč/hod.

Detail

ASF jobs. s.r.o, - Karviná
Karviná
od 96 Kč/hod.

Detail

ASF jobs. s.r.o, - Karviná
Karviná
od 96 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků