Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kraj chce od státu získat v Havířově budovu, kterou přestaví na domov seniorů. Radnice záměr vítá

  • Havířov,

Kraj chce získat od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových budovu v Havířově, kterou by nechal přestavět na domov seniorů. Na projektu se bude podílet i radnice, která návrh vítá.

Havířov stále bojuje s nedostatkem míst v domově seniorů. Radnice měla v plánu pro tyto účely přestavět bývalou základní školu Mánesova. Na rekonstrukci ale nelze žádat o dotace. Kraj má ale nyní možnost získat od státu některé budovy. Jednou z nich je objekt v Junácké ulici.

“Město Havířov vytipovalo objekt, který je vhodný získat a následně rekonstruovat na domov pro seniory a tudíž jsme objekt a okolní plochy zařadili do seznamu a jednáme s úřadem o bezúplatném převodu na kraj,” řekl náměstek hejtmana Jaroslav Kania (ANO).

Náklady na rekonstrukci by šly za krajem. Následně se bude jednat o provozních podmínkách a spoluúčasti města. 

“Je to zefektivnění jak krajských, tak městských prostředků. Jsem moc rád, za to, že s krajem máme tak úzkou spolupráci, kterou dále rozvíjíme. Konkrétně rekonstrukce bývalé budovy na Junácké ulici na domov seniorů si myslím, že je první ze synergií, kterou naši občané uvidí, co nejdříve,” uvedl primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

Návrh vítá i ředitel domova seniorů.

“Kapacitně je to otázka, protože já osobně ten objekt neznám, ale nechť je kapacita jakákoliv, určitě bude naplněna, protože v dnešní době máme zhruba 900 žádostí neuspokojených, oprávněných," doplnil ředitel Domova seniorů Havířov Milan Dlábek.

Objekt bývalé školy v Mánesově ulici nechá radnice s největší pravděpodobností zbourat. 
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

JaPa full business s.r.o.-pracoviště
Český Těšín
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Hotelová škola a Obchodní akademie Havířov s.r.o.
Havířov
od 28 630 do 37 330 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků