Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obří skládka plastů v Havířově vypadá děsivě. Pomohli jsme soukromé firmě, hájí se majitel areálu

  • Havířov,

Česká inspekce životního prostředí řeší obří skládku smíšených plastů v areálu rekultivací v Havířově. Ten spravuje společnost ČEZ, která tvrdí, že si materiál u nich uložila dočasně soukromá firma.

Takto to vypadá v areálu Rekultivací území bývalého Dolu Dukla úložiště Kašpárkovice v Havířově v Dolní Suché. Provozovatelem je skupina ČEZ energetické produkty. 

Skládka se smíšeným plastovým odpadem v areálu rozhodně nemá co dělat. Přesto je tady už přes dva měsíce. 

Při bližším pohledu se zde nalézají tuny různých obalů, tašek, bot, nebo dětských plen. Případem se už měsíc zabývá i Česká inspekce životního prostředí.

“V rámci probíhajícího šetření jsme zjistili, že v dané lokalitě je deponován plastový odpad, který není povolen využití v rámci tohoto zařízení. Inspekce v současné době prověřuje jeho původ, množství a další okolnosti případu. Šetření případu není ukončeno a proto nelze poskytnout více podrobných informací,” uvedla mluvčí České inspekce životního prostředí Radka Nastoupilová.

Více informací jsme chtěli tedy získat přímo od společnosti ČEZ. 

“V průběhu minulých měsíců nás požádala firma, která zpracovává plastový granulát, a které přestala fungovat linka na zpracování granulátu, zda by si mohla odložit nějaké suroviny. Pravděpodobně proto, aby nemuseli být v exponovanějším místě uprostřed města. Došlo ale k tomu, že přišly bouřky, déšť a udělal se tam větší nepořádek, než jsme očekávali,” řekl mluvčí společnosti ČEZ Vladislav Sobol.

Společnost slibuje, že skládka plastů z areálu zmizí do konce srpna. Do budoucna se chce podobné výpomoci firmám vyvarovat. Inspekce životního prostředí během svého šetření odebrala také vzorky materiálu i z jiných částí rekultivací, tak aby zjistila, zda je v podzemí uloženo jen to, co tam patří.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy