Z havířovského hotelu Zámek je penzion, radnice chce ušetřit

Havířovský hotel Zámek se stal penzionem. Ke změnám dochází zejména z důvodu ušetření provozních nákladů.

Radnice se mnoho let snaží zvýšit návštěvnost na havířovském Zámku. Hotel v současné době patří pod Správu sportovních a rekreačních zařízení. Lidé restauraci navštěvují především přes poledne a proto nyní dochází ke změnám.

“Z dlouhodobého hlediska jsme vypozorovali, že po 15. hodině většinou už nebývá velký zájem o hlavní jídla, takže reagujeme na poptávku občanů. Od 1. září máme novou otevírací dobu pondělí až sobota od 7 do 19 hodin s tím, že hlavní jídla podáváme v intervalu od 11. do 15. hodiny. Do té 19. hodiny pak běží restaurace, ale už bez podávání hlavních jídel,” řekl radní Daniel Vachtarčík (HpH).

SSRZ si od tohoto kroku slibuje i úspory. “Díky těmto opatřením jsme mohli snížit počet zaměstnanců, takže aktuálně na zámku pracují dva kuchaři, dva číšníci a dvě recepční, které zároveň obhospodařují úklid,” dodal radní.

Návštěvníci se budou moci i nadále na zámku ubytovat s tím, že už se nejedná o hotel ale penzion. Změny se netýkají provozu obřadní síně nebo možnosti si pronajmout salonky pro nejrůznější hostiny, oslavy či firemní akce, a to v kterýkoliv den včetně neděle.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků