Malá záchrana nemocnic? V Havířově se otevírá obor diplomovaná dětská sestra

  • 12:20,
  • Havířov ,

Na soukromé vysoké škole v Havířově se nově otevírá obor diplomovaná dětská zdravotní sestra. Praxi budou studenti absolvovat v havířovské nemocnici. Na obor se už přihlásilo 40 studentů.

Dlouhodobě se ví, že zdravotních sester je v nemocnicích nedostatek. Získat nové, je mnohdy nad lidské síly. Na problém nyní zareagovala soukromá škola, která v Havířově otevírá obor diplomovaná dětská sestra. 

"Celkově bychom mohli přijmout až 40 studentů. Máme naplněnou jak třídu denních studentů, tak abychom mohli zajistit praxi a máme naplněnou kapacitu kombinovaných studentů, abychom mohli zajistit jejich odbornou praxi spolu s nemocnicí Havířov,” řekla za Vyšší odbornou školu PRIGO Eva Bočková. 

Odborná učebna bude ještě doplněná dětskými postýlkami, nemocničním lůžkem a různými zdravotnickými pomůckami.

"Součástí přípravy na výkon povolání je i odborná praxe sester, nelékařů v přirozeném prostředí nemocnice. Proto my vždy uvítáme, když kolegyně k nám chodí na praxi z různých vzdělávacích institucí,” dodala náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NsP Havířov Renata Tydlačková.

V Ostravě je krajská vyšší odborná zdravotnická škola i s oborem dětská sestra. Kapacita ale není naplněna.

“Jestli si soukromá škola PRIGO otevřela v Havířově obor dětská sestra, možná to marketingově podpoří a bude více sester, možná to má smysl, ale my volné kapacity ve svých zařízeních máme,” uvedl náměstek hejtmana MSK Martin Gebauer.

Zda nemocnicím pomůže otevření nového oboru na této škole, se ukáže v praxi až za tři roky. 
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků