Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Malá záchrana nemocnic? V Havířově se otevírá obor diplomovaná dětská sestra

  • Havířov,

Na soukromé vysoké škole v Havířově se nově otevírá obor diplomovaná dětská zdravotní sestra. Praxi budou studenti absolvovat v havířovské nemocnici. Na obor se už přihlásilo 40 studentů.

Dlouhodobě se ví, že zdravotních sester je v nemocnicích nedostatek. Získat nové, je mnohdy nad lidské síly. Na problém nyní zareagovala soukromá škola, která v Havířově otevírá obor diplomovaná dětská sestra. 

"Celkově bychom mohli přijmout až 40 studentů. Máme naplněnou jak třídu denních studentů, tak abychom mohli zajistit praxi a máme naplněnou kapacitu kombinovaných studentů, abychom mohli zajistit jejich odbornou praxi spolu s nemocnicí Havířov,” řekla za Vyšší odbornou školu PRIGO Eva Bočková. 

Odborná učebna bude ještě doplněná dětskými postýlkami, nemocničním lůžkem a různými zdravotnickými pomůckami.

"Součástí přípravy na výkon povolání je i odborná praxe sester, nelékařů v přirozeném prostředí nemocnice. Proto my vždy uvítáme, když kolegyně k nám chodí na praxi z různých vzdělávacích institucí,” dodala náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NsP Havířov Renata Tydlačková.

V Ostravě je krajská vyšší odborná zdravotnická škola i s oborem dětská sestra. Kapacita ale není naplněna.

“Jestli si soukromá škola PRIGO otevřela v Havířově obor dětská sestra, možná to marketingově podpoří a bude více sester, možná to má smysl, ale my volné kapacity ve svých zařízeních máme,” uvedl náměstek hejtmana MSK Martin Gebauer.

Zda nemocnicím pomůže otevření nového oboru na této škole, se ukáže v praxi až za tři roky. 
Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků