V Havířově se narodilo už 16 dětí do vody, nyní nemocnice zavádí i hypnoporody

  • 12:08,
  • Havířov ,

Před několika měsíci havířovská nemocnice zavedla porody do vody, o které je velký zájem. Další možností, jak přivést na svět dítě příjemnou cestou, je metoda hypnoporodu.

Na začátku června se v havířovské nemocnici narodilo první dítě do vody. Vanu si rodičky oblíbily a celkově takto přišlo na svět už 16 dětí.

"Počítali jsme, jak jsme vanu v květnu otevírali s tím, že to bude tak šest porodů za rok do vody, ale rodíme čím dál tím více. Je to alternativa, která se ujala,” řekl zástupce primáře gynekologicko-porodního oddělení Michal Mrózek.

Nyní nemocnice zavádí i hypnoporody. 

"Hypnoporod není o hypnóze, ale je to o uvolnění mysli, kdy ženy se učí na našich kurzech pomocí relaxací, afirmací, vizualizací dostat do stavu hlubokého uvolnění, které jim pomáhá během porodu zůstat uvolněné, klidné, prožívat porod a ne jen ho přežít,” vysvětlila lektorka hypnoporodu Nikol Zachariás.

"Já už mám nyní druhé těhotenství. V prvním jsem nic takového neznala a takže se na to nyní dívám z jiné stránky. Mnoho věcí jsem se dozvěděla i z fyziologie porodu. Relaxace je asi nejpříjemnější část na celém kurzu. Určitě se budu snažit některé ty techniky dýchání, uvolňování aplikovat při porodu, aby byl pro mě lehčí a abych byla více v pohodě, než u toho prvního,” řekla nastávající maminka Adriana Švůgrová.

 Paní Adriana využila i možnost se podívat na porodní a novorozenecké oddělení a nevylučuje, že zkombinuje možnost hypnoporodu a porodu do vody.
Útěk v řetězech / adrenalinová akce s hudebním programem

Zítra 9:00 - 18.10. 6:42
Havířov, Náměstí republiky, Havířov

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 18.10. 6:42
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 18.10. 6:42
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Aga24, s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Pygmalino, s.r.o.
Karviná
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu