V Havířově se narodilo už 16 dětí do vody, nyní nemocnice zavádí i hypnoporody

  • 12:08,
  • Havířov,

Před několika měsíci havířovská nemocnice zavedla porody do vody, o které je velký zájem. Další možností, jak přivést na svět dítě příjemnou cestou, je metoda hypnoporodu.

Na začátku června se v havířovské nemocnici narodilo první dítě do vody. Vanu si rodičky oblíbily a celkově takto přišlo na svět už 16 dětí.

"Počítali jsme, jak jsme vanu v květnu otevírali s tím, že to bude tak šest porodů za rok do vody, ale rodíme čím dál tím více. Je to alternativa, která se ujala,” řekl zástupce primáře gynekologicko-porodního oddělení Michal Mrózek.

Nyní nemocnice zavádí i hypnoporody. 

"Hypnoporod není o hypnóze, ale je to o uvolnění mysli, kdy ženy se učí na našich kurzech pomocí relaxací, afirmací, vizualizací dostat do stavu hlubokého uvolnění, které jim pomáhá během porodu zůstat uvolněné, klidné, prožívat porod a ne jen ho přežít,” vysvětlila lektorka hypnoporodu Nikol Zachariás.

"Já už mám nyní druhé těhotenství. V prvním jsem nic takového neznala a takže se na to nyní dívám z jiné stránky. Mnoho věcí jsem se dozvěděla i z fyziologie porodu. Relaxace je asi nejpříjemnější část na celém kurzu. Určitě se budu snažit některé ty techniky dýchání, uvolňování aplikovat při porodu, aby byl pro mě lehčí a abych byla více v pohodě, než u toho prvního,” řekla nastávající maminka Adriana Švůgrová.

 Paní Adriana využila i možnost se podívat na porodní a novorozenecké oddělení a nevylučuje, že zkombinuje možnost hypnoporodu a porodu do vody.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Zítra 15:00 - 06.12. 17:23
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Zítra 18:00 - 06.12. 17:23
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 06.12. 17:23
Orlová, Husův dům, Orlová

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků