Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ŘSD chce kvůli bezpečnosti zamezit odbočování na Ostravské ulici. Havířov i Šenov jsou proti

  • Havířov,

Krajský úřad vydal kladné stanovisko k instalaci svodidel na Ostravské ulici. Řidiči už tak neodbočí před Havířovem na Šumbark. A stejně tak ze Šumbarku na Karvinou. Radnice s rozhodnutím nesouhlasí a chystá další právní kroky.

Ředitelství silnic a dálnic chce kvůli mnohdy i tragickým dopravním nehodám zrušit odbočování přes dělící pás na Ostravské silnici před Havířovem. K tomu potřebovalo stanovisko krajského úřadu. Kraj ŘSD vyhověl i přes námitky radnic v Havířově a Šenově.

"Ty námitky Havířova ohledně zacpávání kruhového objezdu. Ta odbočka byla zavřená několik měsíců, tuším před dvěma lety, kdy se cesta opravovala a intenzita kruhového objezdu se zásadně nezměnila. I z toho důvodu kraj rozhodl, jak rozhodl,” řekl náměstek hejtmana MSK Jakub Unucka (ODS).

Havířovská radnice je ale přesvědčena, že k problémů v dopravě dojde.

"Nesouhlasíme s krajem, obavy máme z toho, že se nám bude ucpávat kruhový objezd. Nebezpečné situace budou vznikat na kruhovém objezdu, nebo před kruhovým objezdem. Vyřeší se situace na křižovatce, ale problém se posune o pár metrů dál,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

"První obava je, že osobní vozidla odbočující na Šumbark si to budou zkracovat po místních komunikacích v Šenově a druhá obava je z nárůstu počtu nákladních vozidel, které když budou vyjíždět ze Šumbarku směrem na Karvinou, budou muset jet do Šenova na mimoúrovňové křížení se silnicí 2/473 a dojde ke zhoršení dopravní situace na tomto křížení,” dodal místostarosta Šenova Tomáš Holuša (ANO).

ŘSD nainstaluje svodidla a nové dopravní značení v daném úseku během několika týdnů.

Obě radnice zvažují další právní kroky. Jedním z nich může být napadení rozhodnutí ve správním řízení.
Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků