ŘSD chce kvůli bezpečnosti zamezit odbočování na Ostravské ulici. Havířov i Šenov jsou proti

  • 11:52,
  • Havířov ,

Krajský úřad vydal kladné stanovisko k instalaci svodidel na Ostravské ulici. Řidiči už tak neodbočí před Havířovem na Šumbark. A stejně tak ze Šumbarku na Karvinou. Radnice s rozhodnutím nesouhlasí a chystá další právní kroky.

Ředitelství silnic a dálnic chce kvůli mnohdy i tragickým dopravním nehodám zrušit odbočování přes dělící pás na Ostravské silnici před Havířovem. K tomu potřebovalo stanovisko krajského úřadu. Kraj ŘSD vyhověl i přes námitky radnic v Havířově a Šenově.

"Ty námitky Havířova ohledně zacpávání kruhového objezdu. Ta odbočka byla zavřená několik měsíců, tuším před dvěma lety, kdy se cesta opravovala a intenzita kruhového objezdu se zásadně nezměnila. I z toho důvodu kraj rozhodl, jak rozhodl,” řekl náměstek hejtmana MSK Jakub Unucka (ODS).

Havířovská radnice je ale přesvědčena, že k problémů v dopravě dojde.

"Nesouhlasíme s krajem, obavy máme z toho, že se nám bude ucpávat kruhový objezd. Nebezpečné situace budou vznikat na kruhovém objezdu, nebo před kruhovým objezdem. Vyřeší se situace na křižovatce, ale problém se posune o pár metrů dál,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

"První obava je, že osobní vozidla odbočující na Šumbark si to budou zkracovat po místních komunikacích v Šenově a druhá obava je z nárůstu počtu nákladních vozidel, které když budou vyjíždět ze Šumbarku směrem na Karvinou, budou muset jet do Šenova na mimoúrovňové křížení se silnicí 2/473 a dojde ke zhoršení dopravní situace na tomto křížení,” dodal místostarosta Šenova Tomáš Holuša (ANO).

ŘSD nainstaluje svodidla a nové dopravní značení v daném úseku během několika týdnů.

Obě radnice zvažují další právní kroky. Jedním z nich může být napadení rozhodnutí ve správním řízení.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků