Havířov si bere na výměnu výtahů úvěr 200 milionů. Podpoří i pořízení termokamer do aut strážníků

  • 11:36,
  • Havířov,

V pondělí se v Havířově konalo zasedání zastupitelstva. Z dotace Ministerstva vnitra chce Městská policie pořídit termokamery do všech vozů a ještě v letošním roce začnou výměny výtahů, na které si radnice bere dvou set milionový úvěr.

Desítky výtahů  v městských domech v Havířově jsou v havarijním stavu. Nestačí jen jejich oprava a musí se vyměnit za nové. Jeden výtah ale stojí i více než milion korun. I proto si město bere úvěr ve výši dvou set milionů korun. Zastupitelé s tímto krokem souhlasí.

“Máme za sebou již výběrové řízení na projektanty na výtahy. V této chvíli probíhá výběrové řízení na dodavatelé výtahů. To bude nějakou dobu trvat. První výtahy ty největší havárie předpokládáme opravit do konce roku. Jedná se o šest až osm kusů nových výtahů. Pokračovat budeme až do té doby, než jich vyměníme všech 182,” řekl jednatel Městské realitní agentury Róbert Masarovič.

Nájemníci to vítají, protože už mají ve výtazích strach jezdit. Tuto už druhou mobilní služebnu mohlo město pořídit i díky dotaci Ministerstva vnitra, a to proto, že se v Havířově nachází Pobytové a integrační středisko. Z dalších peněz určených ke zlepšení bezpečnostní situace chce město realizovat dva projekty. 

“V nové mobilní služebně máme termokameru, takže jsme se rozhodli, že bychom vybavili všechna auta, která jezdí termokamerami. Jsou pro nás hodně preventivně dobré,” vysvětlil ředitel MP Havířov Bohuslav Muras. 

Druhý projekt se bude týkat rozšíření veřejného osvětlení právě v lokalitě, kde se nachází Pobytové a integrační středisko. 
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 19.11. 21:50
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 19.11. 21:50
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 19.11. 21:50
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků