Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov si bere na výměnu výtahů úvěr 200 milionů. Podpoří i pořízení termokamer do aut strážníků

  • Havířov,

V pondělí se v Havířově konalo zasedání zastupitelstva. Z dotace Ministerstva vnitra chce Městská policie pořídit termokamery do všech vozů a ještě v letošním roce začnou výměny výtahů, na které si radnice bere dvou set milionový úvěr.

Desítky výtahů  v městských domech v Havířově jsou v havarijním stavu. Nestačí jen jejich oprava a musí se vyměnit za nové. Jeden výtah ale stojí i více než milion korun. I proto si město bere úvěr ve výši dvou set milionů korun. Zastupitelé s tímto krokem souhlasí.

“Máme za sebou již výběrové řízení na projektanty na výtahy. V této chvíli probíhá výběrové řízení na dodavatelé výtahů. To bude nějakou dobu trvat. První výtahy ty největší havárie předpokládáme opravit do konce roku. Jedná se o šest až osm kusů nových výtahů. Pokračovat budeme až do té doby, než jich vyměníme všech 182,” řekl jednatel Městské realitní agentury Róbert Masarovič.

Nájemníci to vítají, protože už mají ve výtazích strach jezdit. Tuto už druhou mobilní služebnu mohlo město pořídit i díky dotaci Ministerstva vnitra, a to proto, že se v Havířově nachází Pobytové a integrační středisko. Z dalších peněz určených ke zlepšení bezpečnostní situace chce město realizovat dva projekty. 

“V nové mobilní služebně máme termokameru, takže jsme se rozhodli, že bychom vybavili všechna auta, která jezdí termokamerami. Jsou pro nás hodně preventivně dobré,” vysvětlil ředitel MP Havířov Bohuslav Muras. 

Druhý projekt se bude týkat rozšíření veřejného osvětlení právě v lokalitě, kde se nachází Pobytové a integrační středisko. 
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků