Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šikana, vztahy i sex, nic není tabu. Havířovská Armáda spásy pomáhá dětem ze sociálně slabších rodin, většina je romského původu

  • Havířov,

Armáda spásy v Havířově pomáhá dětem už 25 let. Zaměřuje se především na romské děti ze sociálně slabých rodin. Pracovníci se snaží mládež pozitivně motivovat ke spořádanému životu.

V Havířově žijí děti, které mnohdy neví, jak trávit volný čas. A to je jen krůček od toho, aby začaly tropit hlouposti. S příchodem Armády spásy a jejich preventivním programem se situace zlepšila. Jedno z center se nachází na Šumbarku, kde žije nejvíce sociálně slabých rodin. A právě i zde Armáda spásy oslavila 25 let od zahájení služby práce s dětmi.

“Většinou se jedná o romské děti a takovou naší hlavní náplní, protože jsme služba sociální prevence, je předcházení problémů a pro mladé lidi je důležitá práce s volným časem. Takže zaplnit jim volný čas a zabránit tomu, aby nepáchali přestupky a později trestnou činnost,” řekla vedoucí sociálních služeb AS Jolanta Górecká.

Nízkoprahové centrum Bumerang ročně navštěvuje zhruba 200 dětí. 

“Do centra chodím každý den a chci, aby se děti něco naučily,” řekl mladý hoch.

“Kdybych nechodila do centra, tak bych byla venku,” dodala dívka.

“Nás tady učí, že se máme chovat venku slušně,” řekl mladík.

“Já si myslím, že každý způsob vzdělávání u dětí, které to nemají z domu je dobrý a já děkuji AS, že tyto aktivity dělají,” doplnila náměstkyně primátora Jana Feberová (ČSSD).

Kromě her a sportovních aktivit pracovníci s dětmi probírají i problematiku šikany, mezilidských vztahů, ale i zahájení sexuálního života.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy