Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Amatérští sportovci v Havířově se rozhodli pomoci nemocné dceři olympionika Jaroslava Báby

  • Havířov,

Amatérští sportovci se sešli na hale Žákovská v Havířově, aby podpořili dceru atleta Jaroslava Báby. Holčička je kvůli rozštěpu páteře ochrnutá. Rodině chce finančně přispět i radnice.

Tohle je malá Rebeka Bábová, která je velká bojovnice, stejně jako její rodiče. Holčička se narodila s rozštěpem páteře a potřebuje intenzivní rehabilitační péči. 

Tito lidé, kteří právě sportují na ploše v hale Žákovská v Havířově, se rozhodli cvičit právě na podporu dívky. 

“Přišli jsme s myšlenkou společně s Richardem, že bychom uspořádali pro havířovského atleta Jardu Bábu a jeho dceru Rebeku akci. S tím jsme spojili síly FitStudio Havířov a atletický klub,” řekl spoluorganizátor akce Vojtěch Pták.

“Přišli jsme si zacvičit pro dobrou věc a jsme rádi, že jsme tady mohli Rebeku vidět. Jak se jí daří a jak jí rehabilitace pomáhají,” řekla účastnice akce.

“Vybrali jsme během této akce 37 tisíc a doufáme, že tím Rebece hodně pomůžeme,” dadal spoluorganizátor Richard Chmelík.

Oba rodiče si pomoci velice váží, a to nejen od sportovců z Havířova:

“Využili jsme všeho, co bylo možné. Teď se snažíme absolvovat neurorehabilitace. Je to cvičení nad rámec úhrady pojišťoven. Je to nákladné a ročně se to pohybuje ve statisících,” řekl otec Rebeky Jaroslav Bába. 

Rodině chce finančně pomoci i radnice.

“Já jsem rád, že i vedení města přispělo osobně a předložíme na radu návrh a budeme se snažit přispět i za město,” dodal primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

Konkrétní výše příspěvku pro Rebeku musí projít ještě schválením. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy