AZ s mladým týmem bude chtít postoupit opět do play-of

  • 13:00,
  • Havířov ,

Prvoligový hokejový klub AZ Residomo Havířov vstupuje do další sezony. Věří, že naváže na loňský úspěch a probojuje se opět až do play-of.

V letošní sezoně bude AZ spoléhat především na své mladé hráče.

“My jsme omladili tým. Dnes máme průměr 21,9 let. Včera, když jsme seděli s fanoušky jsem je nabádal, aby byli shovívaví v těch začátcích, protože kluci za dva, tři roky možná budou extraligoví hráči, ale jsou na začátku, takže uvidíme, jak to všechno dopadne,” řekl hlavní trenér Jiří Režnar.

Oporou mladým hráčům budou ostřílení borci. Jedním z nich je i Jan Maruna.

“Myslím si, že to jsou sami šikovní kluci a my se staráme o to, abychom jim dali nějaký řád a trošku je vedli, protože oni mají z těch juniorských soutěží zažité taktické hlouposti a seniorský hokej je o něčem jiném. Tým by ale měl mít přednosti v tom, že bude rychlejší,” řekl hráč Jan Maruna.

Hokejový klub má velkou podporu i od města.

“My si uvědomujeme, že hokej je nejpopulárnější sport v Havířově. Vnímáme propojení mezi žáky, mládeži, dospělými, proto město je největším sponzorem klubu. I letos jsme navýšili o něco dotaci a celková podpora klubu se pohybuje přes 14 milionů korun,” řekl radní pro sport Daniel Vachtarčík (HpH).

Hrát první ligu je sice atraktivní, ale finančně náročné. 

“Nebudeme si nic nalhávat. Ty peníze, které tady zazněly, jsou velké. Rozpočet je velký a musím říct, že nežijeme jen z dotace města, máme dost velké partnery, ale pořád nejsme schopni v první lize konkurovat těm nejvyšším klubům jako jsou České Budějovice, Vsetín, Přerov, Prostějov. Ale my jsme se už v minulém roce rozhodli, že jdeme cestou jinou. Dáváme příležitosti mladým hráčům a budeme se snažit je vychovávat a nakombinovat tým, aby byl zrale vyrovnán,” vysvětlil prezident HC AZ Residomo Havířov Jaroslav Mrowiec.

To ostatně ukázali hráči už v prvním domácím utkání, kdy porazili Vsetín 2:0.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků