Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Armáda spásy pomáhá. Lidé se ale musí naučit bojovat především sami za sebe

  • Havířov,

Na ulici se může ocitnout každý. Různé organizace těmto lidem nabízejí pomocnou ruku. Sociální pracovníci se ale shodují na tom, že každý musí chtít za sebe bojovat především sám.

Armáda spásy v Havířově se připojila k Mezinárodnímu dni boje proti chudobě, a to společným setkáním v areálu azylového domu. Odborníci se shodují, že systém pomoci je nastaven poměrně dobře. Problém je ale v tom, že mnozí lidé, kteří se ocitnou na okraji společnosti, nechtějí na sobě pracovat.

“Abychom byli těmi, kdo podporují ty lidi, kteří je učí novým kompetencím, doprovází je, a ne lidmi, kteří za ně dělají ty věci,” řekl ředitel Armády spásy Havířov Tomáš Kolondra.

Kromě Armády spásy poskytuje služby pro ohrožené skupiny také Adra, Sociální služby města Havířova i jiné organizace.

“Myslím si, že sociálních služeb ve městě Havířově pro tuto cílovou skupinu je dostatek. Určitě bychom chtěli služby ještě zkvalitnit, které tady jsou, ale nerozšiřovat, protože to není účelem,” dodala náměstkyně primátora Stanislava Gorecká (ANO).

Tento mladý muž se do tíživé situace dostal v loňském roce. Patří ale k těm, kdo nechtěl zůstat na ulici.

“Dostal jsem se do špatné životní situace, neměl jsem kam jít. Dali mi střechu nad hlavou, zázemí, pomohli mi sehnat práci,” řekl bývalý klient Armády spásy.

Bohužel takových případů, kdy se člověk v krátké době opět zapojí do společnosti, není příliš.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy