Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovskou desítku vyhrál Adam Szymanik. Do štafety se zapojil i Pavel Maslák

  • Havířov,

Běžecký závod Havířovská desítka je známý už v celé republice. Do soutěže se zapojily stovky lidí a speciální tým tvořil i náš atlet Pavel Maslák při překonání maratonského rekordu.

Běžecký závod Havířovská desítka přilákal v neděli do centra Havířova tisíce lidí a stovky nadšených běžců všech věkových kategorií. Jako první se již tradičně běžel dětský závod. 


“Běh byl dobrý, jenom ke konci už jsem nemohl. Čekal jsem, že to bude malinko delší,” řekl mladý běžec.

Doprovodné závody byly připraveny také pro seniory a hendikepované. Velký zájem je vždy i o pěti kilometrovou trať. Přesně v poledne se ale na startovní čáru postavili účastníci hlavního závodu Havířovské desítky. 

Vítězem se nakonec stal Adam Szymanik z Chotěbuze, který si dělal ambice na první místo už před závodem

"Nečekal jsem to tak náročné. Ten, co byl druhý, já jsem ho neznal, mě trochu potrápil. Byl přede mnou, mě to ze začátku motivovalo. Když jsem ho předběhl, tak jsem musel běžet, protože jsem nevěděl, kde je. Motivace to byla velká," řekl vítěz Havířovské desítky Adam Szymanik. 

V letošním roce byl enormní zájem i o štafety, kdy vyhrálo družstvo z Havířova. 

Atraktivním závodem byl pokus o překonání rekordu nejlepšího maratonce světa Eliuda Kipchogeho, který poprvé zaběhl maraton pod dvě hodiny.

"Díky tomu, že tady pořádáme odpoledne pokus o maraton pod dvě hodiny, přijelo i hodně známých atletů mezi nimi i Pavel Maslák, který zároveň startoval dětský běh, nebo světová triatlonová legenda Petr Vabroušek, který celý odpolední maraton organizuje," řekl hlavní organizátor Havířovské desítky Martin Kučera. 

Českým sportovcům se nakonec podařilo rekord o pár vteřin překonat. Akce měla také charitativní podtext. Každá stokoruna ze startovného Havířovské desítky bude věnována bočistům.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy