Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

IT systém na havířovském magistrátu je v žalostném stavu, radnice chystá velkou investici

  • Havířov,

Zastupitelé v Havířově podpořili nákup nové výpočetní techniky pro magistrát v hodnotě osmi milionů korun. Úředníci to vítají.

Úředníci se bez počítačů neobejdou. Systémy musí být rychlé, bezchybné a bezpečné. Na havířovském magistrátu ale mají výpočetní techniku už zastaralou. Proto vznikla nová koncepce a zastupitelé odsouhlasili osmi milionovou investici do modernizace.

“Výpočetní technika a vůbec zázemí IT na Magistrátu města Havířova je ve velmi žalostném stavu. Dlouhodobě a systematicky do něho investováno nebylo a to se samozřejmě muselo projevit. Takže jsme již nějakou dobu pracovali na rozvoji a udržitelnosti na magistrátu. Tu koncepci máme hotovou a teď budeme v souladu s koncepcí pokračovat v nákupech, realizaci zajištění hardwaru a softwaru tak, aby byl do budoucna magistrát schopen stoprocentně zajišťovat ty služby, které má občanům na úrovni tohoto tisíciletí,” řekl primátor města Josef Bělica (ANO).

S jakými problémy se potýkají zaměstnanci úřadu, ví nejlépe tajemník magistrátu.

“Určitě je dobře, že se bude obnovovat výpočetní technika. Určitě je dobře, že se bude obnovovat jiným způsobem, než jsme to dělali doposud, kdy jsme obnovovali pouze poměrnou část a jsem rád i tomu, že město je ochotno investovat i do kvalitnější výpočetní techniky, než kterou jsme kupovali doposud,” uvedl tajemník magistrátu Milan Menšík.

Změny v nákupu vítají i vedoucí odboru i samotní úředníci.

“Je pravda, že teď v posledním období u jedné kolegyně, která dělá náročnější materiály, zpracovává grafy, tabulky, tak jí to nekorespondovalo třeba s jiným typem programu. Takže tam se přimlouvám za výkonnější nový počítač,” řekla vedoucí odboru sociálních věcí Bernarda Urbancová.

“Jsme úplně nadšení, že dostaneme novou techniku. Současné počítače nejsou příliš rychlé,” dodala úřednice.

Změny v IT systému se budou týkat i městské policie. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků