Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do celostátní stávky učitelů se zapojily i některé havířovské školy

  • Havířov,

Ve středu se konala celostátní stávka učitelů. Důvodem bylo především nedodržení slibu o navýšení platů. V Havířově většina škol ale zůstala otevřená.

V Havířově se ze sedmnácti základní škol zapojilo do stávky osm, z toho čtyři školy zůstaly úplně zavřené. Stávku podpořily i dvě mateřské školy.

O počtu stávkujících škol byla dopředu informována i radnice, která ředitelům v řešení situace dala volnou ruku.

“Určitě budou rodiče, kteří si budou stěžovat na to, že je to pro ně zásah, protože někteří už nemají dostatek dovolené, takže to musely nějak vyřešit. U těch malých dětí máme dvě mateřské školy s omezeným provozem a u těch čtyřech základních škol tam je to jednoznačné, že jsou zavřené, ale rodiče to dostali v dostatečném předstihu vědět. Doufám, že si to zařídili. Na druhou stranu rozumím učitelům, že to jejich volba vejít do stávky. Je to jeden z nástrojů, jak komunikovat s odbory, ministerstvem školství a kantory. Já tomu rozumím,” řekla náměstkyně primátora Jana Feberová.

Například na základní škol M. Pujmanové se ke stávce připojili dva učitelé. Škola tak zůstala otevřená.

“Já jsem samozřejmě svým zaměstnancům umožnil, aby stávkovali, mají na to právo. Přihlásilo se jich minimum, dva učitelé tady dnes nejsou. Chod školy to nenarušilo, jedeme v plném rozsahu. Já osobně jsem měl na to názor v podstatě rychlý. Nesouhlasil jsem se stávkou, protože v současné době je dost malicherná. Ve školství je mnohem více problémů. Na prvním místě vidím inkluzi a problémy s financováním. Odměňování učitelů by mohlo být sice lepší, je tam ten prostor. Kdybych měl větší prostor jako ředitel pro odměňování, bylo by to mnohem lepší,” řekl ředitel ZŠ M. Pujmanové Martin Irein.

Učitelé, kteří stávkovali však uvádějí, že jim nevadí jen, že nebyl dodržen slib o navýšení platů, ale nelíbí jim celkový přístup k jejich řemeslu. 


Slezské divadlo za výlohou

Slezské divadlo se připojilo k výzvě Oživené výlohy pražského souboru Cirk La Putyka a za sklem uzavřeného nákupního centra Slezanka v centr...

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků