Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič byl pod vlivem drog, mladistvá posádka notně opilá

  • Havířov,

Případ party mladých lidí, kterou v neděli kontrolovali strážníci a policisté v centru Havířova, se ukázal komplikovanější, než se zprvu zdálo.

Osobní vozidlo VW Sharan se slovenskými registračními značkami kontrolovala hlídka republikové policie už po 6. hodině ráno. 

"Při silniční kontrole vykázal orientační test u 20letého řidiče ze Slovenska pozitivní výsledek na omamné látky řadu metamfetamin a amfetamin. Řidič se odmítl podrobit krevnímu testu," řekl TV Polar policejní mluvčí René Černohorský.

Posádka vozidla pak na svého řidiče vyčkávala na Dlouhé třídě, kde policisté vozidlo při kontrole zastavili. Buď už v průběhu noci, nebo dokonce i při čekání v autě, se zahřívala alkoholem. Po 8. hodině u vozidla zastavili strážníci městské policie. Ti zjistili, že pod vlivem alkoholu jsou i mládežníci, který ještě nebylo 18 let. Zatímco jedna dívka nadýchala jen nepatrné množství, její kamarádi vykazovali poměrně slušnou opilost. Strážníci proto na místo museli volat kolegy z republikové policie i službukonající pracovnici OSPOD - Oddělení sociálně právní ochrany dětí havířovského magistrátu. 

"17letá dívka a 15letý chlapec nadýchali téměř shodně 1,7 promile alkoholu," uvedl policejní mluvčí. 

Pro chlapce a dívku si musely přijít maminky. Chlapec utržil jeden výchovný pohlavek před všemi přítomnými a ani se mu příliš nebránil. 

Hůře dopadl další člen party, pravděpodobně řidič, který byl na místě zatčen a v poutech odvezen. "Bylo zjištěno, že 22letý občan Slovenska je podezřelý z toho, že podal, či umožnil konzumovat alkohol neplnoletým osobám. Z místa byl odvezen na obvodní oddělení," řekl závěrem policejní mluvčí Černohorský. 

Celá akce trvala zhruba dvě hodiny. Strážníci v jejím průběhu doprovázeli některé mládežníky na nedaleké toalety, aby byli stále pod dohledem.

"Dispečerka městské policie pomocí kamerového dohlížecího systému zjistila na centrálním parkovišti dva muže s podezřelým chováním. Pomocí kamer byli dotyční sledováni. Muži došli přes náměstí Republiky k vozidlu stojícímu na Dlouhé třídě, kde se u vozidla nacházely další osoby. Některé postávaly a posedávaly u vozidla a měly u sebe láhve s alkoholem. Na místo byly vyslány hlídky městské policie. Po příjezdu na místo bylo zjištěno celkem 8 osob, včetně dvou mužů z kamerového záznamu. Mezi dotyčnými kolovala láhev borovičky. Jelikož došlo ke konzumaci alkoholu na místě obecně závaznou vyhláškou zakázaném a současně vzniklo podezření, že se jedná o mladistvé, byli dotyční vyzváni k prokázání totožnosti. Následně bylo zjištěno, že se jedná o 4 mladistvé a 4 osoby slovenské národnosti. Jelikož dva mladiství jevili známky podnapilosti, byla u nich provedena orientační dechová zkouška s výsledky 1,79 promile a 1,68 promile. U dalšího mladistvého byla naměřena hodnota 0,08 promile a poslední byl bez alkoholu. Na dotaz hlídky, kdo jim podal alkohol, shodně označili Š. A., roč. 1997. Tento potvrdil, že dotyčným alkohol podal. Jelikož zde vzniklo podezření ze spáchání trestného činu Podání alkoholu dítěti v míře nadměrné, byla o události vyrozuměna Policie ČR. Ta se dostavila na místo a událost si převzali. Rovněž byla o události vyrozuměna pracovnice OSPOD, která se dostavila na místo a následně i rodiče mladistvých. Zákonní zástupci byli poučeni pracovnicí OSPOD o následném postupu a podnapilé děti jím byly předány," sdělil k události ředitel MP Havířov Bohuslav Muras. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků