Řidič se "prohnal" kolem radaru 35 km/h. Pak zběsile ujížděl a ujel od nehody

  • 10:02,
  • Havířov ,

Když v úterý ráno strážníci měřili rychlost v obytné zóně v ulici Gen. Svobody v Havířově-Šumbarku, projelo kolem jejich radaru auto o 15 km/h rychleji, než je povolená dvacítka. Řidiče se pokusili zastavit a přestupek s ním vyřešit. Ten ale začal ujíždět.

Událost se odehrála v době, kdy k místní základní škole přicházely děti. Strážníci mají v sousedství školy svou služebnu. Autohlídka dohlížela, aby tam řidiči dodržovali předepsaný dvacetikilometrový rychlostní limit. 

Opelu Corsa však radar naměřil 35 km/h. Autohlídka se za vozem rozjela a chtěla ho zastavit. Místo zastavení však řidič přišlápl pedál plynu a začal ujíždět. Nereagoval na zvukové a světelné signály strážníků a rychle projížděl ulicemi šumbarských sídlišť. Když vjel do Učňovské ulice, nedal přednost dodávce jedoucí zleva po hlavní Školní ulici. Její šofér sice okamžitě brzdil, přesto došlo k lehkému kontaktu. Malý opel se levým bokem otřel o čelní část.

"On do té křižovatky vjel hodně rychle. Bylo velké štěstí, že jsem stačil brzdit a ta nehoda nebyla vážnější," popsal řidič dodávky. 

Ani po karambolu prchající řidič nezastavil a pokračoval v ujíždění. Strážníci ho ale dále nepronásledovali.

Vzhledem k tomu, že mají fotografie vozidla i řidiče, bude v jeho zájmu, když se raději dobrovolně sám přihlásí. Dá se předpokládat, že důvodem jeho zběsilého ujíždění nebyl strach z pokuty za rychlost, ale něco mnohem vážnějšího.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků