Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič se "prohnal" kolem radaru 35 km/h. Pak zběsile ujížděl a ujel od nehody

  • Havířov,

Když v úterý ráno strážníci měřili rychlost v obytné zóně v ulici Gen. Svobody v Havířově-Šumbarku, projelo kolem jejich radaru auto o 15 km/h rychleji, než je povolená dvacítka. Řidiče se pokusili zastavit a přestupek s ním vyřešit. Ten ale začal ujíždět.

Událost se odehrála v době, kdy k místní základní škole přicházely děti. Strážníci mají v sousedství školy svou služebnu. Autohlídka dohlížela, aby tam řidiči dodržovali předepsaný dvacetikilometrový rychlostní limit. 

Opelu Corsa však radar naměřil 35 km/h. Autohlídka se za vozem rozjela a chtěla ho zastavit. Místo zastavení však řidič přišlápl pedál plynu a začal ujíždět. Nereagoval na zvukové a světelné signály strážníků a rychle projížděl ulicemi šumbarských sídlišť. Když vjel do Učňovské ulice, nedal přednost dodávce jedoucí zleva po hlavní Školní ulici. Její šofér sice okamžitě brzdil, přesto došlo k lehkému kontaktu. Malý opel se levým bokem otřel o čelní část.

"On do té křižovatky vjel hodně rychle. Bylo velké štěstí, že jsem stačil brzdit a ta nehoda nebyla vážnější," popsal řidič dodávky. 

Ani po karambolu prchající řidič nezastavil a pokračoval v ujíždění. Strážníci ho ale dále nepronásledovali.

Vzhledem k tomu, že mají fotografie vozidla i řidiče, bude v jeho zájmu, když se raději dobrovolně sám přihlásí. Dá se předpokládat, že důvodem jeho zběsilého ujíždění nebyl strach z pokuty za rychlost, ale něco mnohem vážnějšího.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků