Ministr zdravotnictví podporuje vize havířovské nemocnice i zřízení paliativní péče

  • 11:49,
  • Havířov,

Akutní péče nemůže být koncentrována ve všech nemocnicích. Tohle zopakoval ministr zdravotnictví při návštěvě Havířova. Právě tamní krajská nemocnice by se ale mohla stát tou páteřní.

Moravskoslezský kraj navštívil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Jednou z jeho zastávek byla i prohlídka havířovské nemocnice. Zajímal ho zejména urgentní příjem, protože ministerstvo se chystá posílit tuto oblast. 

“My jsme panu ministrovi chtěli simulovat, jakým způsobem se do nemocnice dostávají traumatologičtí pacienti, že nemocnice už je asi patnáct let dispozičně připravena na takzvanou síť urgentních příjmů, kterou chce ministerstvo podporovat od roku 2021 v každém okrese,” řekl ředitel NsP Havířov Norbert Schellong.

Vedení nemocnice mu rovněž sdělilo, že by chtělo z jedné nevyužité budovy zřídit oddělení paliativní péče. 

“Já obecně podporuji rozvoj paliativní medicíny. Myslím si, že je to potřeba a tato vize, kterou jsme dnes slyšel poprvé, tak počítá s tím, že budova, která je ve vlastnictví státu, by mohla být převedena na nemocnici, potažmo na kraj. Já si myslím, že je to správná věc a jsme připraveni tento plán podpořit,” řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO).

Vize nemocnice sleduje i vedení radnice.

"Havířovská nemocnice dneska prezentovala, že je připravena na novou koncepci zdravotnictví, kterou připravuje ministerstvo. Když hovoříme o těch akutních lůžkách a o těch trauma příjmech, které chce ministerstvo realizovat, ale na druhé straně i dobře a konstantně pracuje na rozvoji personálu, zdravotní techniky, zařízení,” dodal primátor města Josef Bělica (ANO).

Kromě nemocnice ministr navštívil i městský domov seniorů. 
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 09.12. 13:29
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 09.12. 13:29
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků