Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Havířově dostala k padesátinám dárek v podobě magnetické rezonance

  • Havířov,

Nemocnice v Kulturním domě Petra Bezruče oslavila 50. výročí. Během slavnostního večera došlo i na představení dvou novinek.

V roce 1969 začala léčba prvních pacientů v havířovské nemocnici. Za 50 let se mnohé změnilo a to zejména v oblasti samotné medicíny, rozvoje techniky. Co ale naopak po celá léta zůstává, je přístup k pacientům. Zdravotníci vykonávají obětavou a náročnou práci, za kterou se jim dostalo poděkování během slavnostního večera.

„Já bych chtěl říct, že kéž bych byl ředitelem třeba od roku 2010, abych měl v té padesátileté první historii nějaké zásluhy. To bohužel říct nemohu, ale mohu říct, že je mi nesmírnou ctí být u tak významného jubilea naší dámy nemocnice a že můžu začít tu další padesátku. Takže nemocnici musím a určitě chci popřát minimálně další půlstoletí. Chtěl bych jí popřát jménem všech zaměstnanců, ať má hodně spokojených pacientů, ať jsou samotní zaměstnanci spokojeni a přeji jí nejen dobré ekonomické zdraví a ať je místem, kde lidé neztrácej víru, ale získávají naději. Co se týče potom nějakých řekněme novinek nebo darů, které nemocnice ke svému padesátiletému výročí by mohla dostat, tak jsou to symbolické věci. Jednou je, že chceme dneska představit nové logo nemocnice, které vychází z tradic města Havířova, z charakteru nemocnice. Je to takový malý dar, ale symbolický do další padesátiletky. A tím velkým darem je, že jsme se dozvěděli, že jsme byli úspěšní na ministerstvu zdravotnictví co se týče žádosti o schválení magnetické rezonance. Nemocnice tedy zahájí ten 51. rok se svou magnetickou rezonancí a tím pádem rozšíří diagnostiku už tak komplexní naši nemocnice pro celou spádovou oblast Havířova a okolí,“ řekl ředitel nemocnice Norbert Schellong. 

„Havířovská nemocnice má nezastupitelné místo v rámci našeho města. Já jsem se v ní narodil, takže samozřejmě pro mě je i dnešní oslava jako poměrně srdcová záležitost a myslím si, že havířovská nemocnice je takovou stěžejní institucí v rámci celého města, protože ono, když se jedná o zdraví, tak je to u mnoha lidí potom to nejdůležitější. A já bych popřál havířovské nemocnici dalších skvělých minimálně 50 let,“ popřál primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

Mezi gratulanty byli i zástupci vedení radnice, která nemocnici pomáhá nejen finančně, ale například poskytuje novým zdravotníkům bydlení. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků