Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bocciu si v Havířově společně zahráli vozíčkáři, profesionální i rekreační sportovci

  • Havířov,

Smíšené týmy zdravých a handicapovaných sportovců soutěžily v sobotu v integrovaném turnaji v boccie. V pořadí už 22. turnaj pořádal Handicap sport club Havířov.

Turnaj boccistů hostila v sobotu Městská sportovní hala Slávie. Do klání se zapojilo 21 týmů složených ze sportovců s různým zdravotním postižením a zdravých profesionálů či rekreačních sportovců. Nechyběli ani havířovští hokejisté a florbalisté.

“Na jaře děláme tradičně mezinárodní turnaj pro boccisty z celé Evropy a na podzim, nebo tedy teď už spíše ve vánočním čase, děláme turnaj integrovaný. Tří až šestičlenný tým musí mít minimálně jednoho člena s tělesným handicapem a utkávají se mezi sebou. Součásti tohoto turnaje je i doprovodný program, takže pokud někomu nejde boccia, tak si může vyzkoušet různé jiné aktivity. Letos jsme rozšířili nabídku o ukázky jiných paralympijských sportů, takže účastníci si mohou zkusit, jak můžou sportovci s tělesným postižením lyžovat, jezdit na kole, hrát florbal, basketbal, nebo jak sportovci se zrakovým postižením mohou hrát speciální sport tady se jmenuje goalball. Zapojili jsme se taky do benefiční akce, která se jmenuje Daruj krabici od bot, takže účastníci tady donesli několik krabic s botami, které poputují do rodin s dětmi ze sociálně slabých rodin, takže to mají jako vánoční dárek,” řekla ředitelka turnaje Kateřina Šajnerová. 

“Pro vyhlašování vítězů přijali pozvání tanečníci romského souboru Kale Jakha, takže se moc těšíme, že ten turnaj bude opravdu integrovaný,” dodala ředitelka turnaje.

Integrovaný turnaj je přátelským zpestřením po soutěžní sezoně. Přesto se bojovalo o každý bod. 

“Jsem tady s bratrem a sestrou. Hrajeme za naši obec Nýdek. Boccie hraju teprve rok, loni jsem tady byl poprvé. Letos jsem se účastnil turnajů v Havířově, v Praze a v Plzni. To jsou mezinárodní turnaje, kde jezdí Ukrajinci, Němci, Skoti a Slováci, takže je tam vysoká úroveň.  V Havířově jsem skončil druhý, v Praze čtvrtý a v Plzni jsem skončil také čtvrtý. Výsledky tří turnajů se bodově sčítají a absolutně jsem to vyhrál. Plus, ještě se hrají ligová kola, kde se jezdí do Brna, Prahy či Velkého Meziříčí. Tam se mi však moc nedařilo,” uvedl Jiří Marsín.

“Přijeli jsme z Blanska. V lize a dalších soutěžích však závodíme za HSC Havířov, proto jsme přijeli podpořit klub, udělat srandu a zkusit něco jiného, než je ta normální paralympijská boccia. V té, která se hraje výkonnostně, jsme byli tady na havířovském turnaji na bedně v párech i jednotlivcích. V Praze jsme byli v páru s Jiřím Svojanovským druzí a vyhráli jsme teď v Plzni mezinárodní turnaj v párech a druhé místo v jednotlivcích. Takže celkově je to úspěch,” popsal sezonu Kamil Vašíček.  

Tým Reflexáci Kamila Vašíčka potvrdil své kvality a turnaj vyhrál.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - Orlová
Orlová
od 8 050 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků