V Havířově se konaly opět prestižní vzpěračské závody TOP 12. Letos poprvé se zúčastnily i ženy

  • 12:56,
  • Havířov ,

V Havířově se konal již 30. ročník vzpěračské soutěže v nadhozu TOP 12. V letošním roce však poprvé mohli diváci vidět i silné ženy.

TOP 12 v Havířově je vyvrcholením vzpěračské sezony. Sportovci ještě před zaslouženou pauzou se snaží ze sebe vydat ty nejlepší výkony. V letošním roce však čekalo na diváky velké překvapení.

"Letošní ročník je třicátý, takže je to takové naše jubileum. Musím říct, že jsme se na to připravili. Vždy byli chlapi a jelikož se nám holky nyní tlačí do řemesla a dělají to docela dobře, takže jsme se rozhodli, že povoláme i holky. Je to nové a uvidíme, co to přinese,” řekl manažer SKV Baník Havířov Dalibor Klimša.

"Dostala jsem se do reprezentace, pak hned první závody byly ME a pak i na podzim na MS. A kam bych to chtěla dotáhnout? Nevím, chtěla bych to dělat, dokud mě to bude bavit,” řekla vzpěračka Michaela Skleničková.

K největším silákům v Česku patří Kamil Kučera. Ten má v letošním roce za sebou účast na MS i ME.

"Tady to bude poslední soutěž a doufám, že pak přijde zasloužený odpočinek přes prosinec, abychom to mohli po novém roce rozbalit, protože pak bude ME, které bude rozhodující na kvalifikaci na olympiádu, protože bojujeme mezi sebou s Jirkou Orságem. Jeden z nás určitě pojede, což je super,” řekl vzpěrač Kamil Kučera.

Kamil Kučera dal nad hlavu 215 kilogramů a stal se letošním vítězem.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků