Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konaly opět prestižní vzpěračské závody TOP 12. Letos poprvé se zúčastnily i ženy

  • Havířov,

V Havířově se konal již 30. ročník vzpěračské soutěže v nadhozu TOP 12. V letošním roce však poprvé mohli diváci vidět i silné ženy.

TOP 12 v Havířově je vyvrcholením vzpěračské sezony. Sportovci ještě před zaslouženou pauzou se snaží ze sebe vydat ty nejlepší výkony. V letošním roce však čekalo na diváky velké překvapení.

"Letošní ročník je třicátý, takže je to takové naše jubileum. Musím říct, že jsme se na to připravili. Vždy byli chlapi a jelikož se nám holky nyní tlačí do řemesla a dělají to docela dobře, takže jsme se rozhodli, že povoláme i holky. Je to nové a uvidíme, co to přinese,” řekl manažer SKV Baník Havířov Dalibor Klimša.

"Dostala jsem se do reprezentace, pak hned první závody byly ME a pak i na podzim na MS. A kam bych to chtěla dotáhnout? Nevím, chtěla bych to dělat, dokud mě to bude bavit,” řekla vzpěračka Michaela Skleničková.

K největším silákům v Česku patří Kamil Kučera. Ten má v letošním roce za sebou účast na MS i ME.

"Tady to bude poslední soutěž a doufám, že pak přijde zasloužený odpočinek přes prosinec, abychom to mohli po novém roce rozbalit, protože pak bude ME, které bude rozhodující na kvalifikaci na olympiádu, protože bojujeme mezi sebou s Jirkou Orságem. Jeden z nás určitě pojede, což je super,” řekl vzpěrač Kamil Kučera.

Kamil Kučera dal nad hlavu 215 kilogramů a stal se letošním vítězem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků