Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

S obchvatem se nechtějí smířit a budou bojovat. Lidé z Životic přišli i na zastupitelstvo

  • Havířov,

Mnozí obyvatelé Životic se nechtějí smířit s tím, že by obchvat Havířova měl vést přes jejich městskou část. Po vedení radnice chtěli na zastupitelstvu vědět, v jaké fázi se celý projekt nachází.

Spolek Životice sobě předal v listopadu radnici petici s téměř čtyřmi a půl tisíci podpisy. Signatáři nesouhlasí s plánovanou výstavbou obchvatu Havířova, který by vedl právě přes tuto část města. V plánu je i prodloužení Dlouhé třídy. Obyvatelé Životic přišli se svými dotazy také na zasedání zastupitelstva.

Náměstek primátora tvrdí, že stále není nic rozhodnuto a čeká se na výsledek studie.

"Podle nových informací, které mám, tak koncept této studie by měl být představen vedením měst a obcí, kterých se to týká, někdy v lednu a finální koncept pak bude vydán v únoru. V momentě, jak budeme seznámeni s tímto konceptem, tak uděláme setkání s občanskou komisí, kde budeme prezentovat výsledky technicko-ekonomické studie a také uděláme setkání s občany, jaký je návrh ŘSD pro tuto komunikaci,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Někteří obyvatelé Životic si stěžují také na to, že radnice neinvestuje do této městské části tak, jako do jiných. Toto tvrzení radnice ale odmítá.

Nahlásit chybu


K tématu




Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail