Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvním letošním miminkem MS kraje je holčička Michaelka, Už teď se těší velké pozornosti

  • Havířov,

V havířovské nemocnici se narodilo první letošní miminko MS kraje. 1.ledna 9 minut po půlnoci tady přišla na svět malá Michalka, která vážila 2 kila 80 a měřila 48 centimetrů. A má se čile k světu.

Vedení havířovského magistrátu i tamní nemocnice zahrnulo dárky první miminko letošního roku. A to nejen Havířova, ale i celého MS kraje, Teprve devatenáctiletá maminka malé Michaelky si tak z porodnice odveze i plný kufr praktických věcí jako novorozeneckou kosmetiku, oblečky nebo pleny. 

“Já s oblibou říkám, že jsou v životě politikově i příjemné záležitosti a jedna z nich je vítání prvních občánků Havířova a musím říct, že jsem velmi mile překvapen a velmi rád, že se daří rozjet porodnici a myslím si, že investice do porodní vany, kterou magistrát v loňském roce udělal, se v dobrém vrací,” uvádí Josef Bělica, primátor Havířova

"Je to první dítě, holčička, za kterou jsem strašně moc ráda. Porod upřímně, ten jsem plánovala, že přesně padne na 24.12.Tatínek byl se mnou, byla jsem i za to ráda," svěřuje své pocity Terezia Babicová, maminka Michaelky.

Michaelku navštívilo i vedení MS kraje a samozřejmě se na ni nepřijelo podívat s prázdnýma rukama. 

V Havířově od letošního roku zavedli zbrusu novou tradici. Vůbec poprvé neobdarovali jen první miminko, ale všechna, která se narodila na Nový rok. Celkem šlo o tři novorozeňata. Jednu holčičku a dva chlapečky. 

“Takový nový trend je, že hodně maminek nám porodilo do vany, konkrétně 36 maminek . Daleko více jich bylo samozřejmě v první době v té porodní vaně, což nás taky trošku překvapilo, protože je více jak 10% porodů do vany,L říká  Petr Wiecek, primář gynekologicko-porodního oddělení NsP Havířov

Porodnost v havířovské nemocnici rok od roku stoupá. Loni se tady narodilo 671 dětí, tedy o 34 více než rok předtím. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy