Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Použité plasty už nebudou končit ve spalovně. Havířov našel nového odběratele

  • Havířov,

Použité plasty nemusí končit ve spalovně, alespoň ne ty z Havířova. Technické služby získaly nového odběratele, který je schopen dál využít různé plastové nádoby či kelímky od jogurtů.

Do tohoto hangáru sváží havířovské Technické služby veškerý odpad ze žlutých kontejnerů. Kromě pet lahví ale většina plastů končila nakonec ve spalovně. Nyní společnost našla nového odběratele.

"Jsme rádi, že se nám podařilo najít lokálního zpracovatele vybraných druhů odpadů mimo pety. Takže jsme nově mimo pety začali třídit obaly od sprchových gelů, saponátů atd. Jsme hrdí na to, že se nám podařilo dávat nyní více materiálu do recyklace a méně toho skončí na spálení v cementárně,” řekl ředitel společnosti CEVYKO Václav Zyder.

Kolik se podaří vytřídit materiálu ještě k dalšímu zpracování, záleží na pečlivosti pracovníků u třídící linky. Ti byli proškoleni tak, aby rozeznali jednotlivá označení.

"Pro tu novou firmu vybíráme obaly od šamponů, od aviváží, od pracích prášků, masa. Musíme se dívat na označení, které je zespoda," řekla pracovnice Technických služeb Havířov Simona Niedelská.

Je to pro vás nyní více náročnější ta práce?

“Musíme se více dívat, co je správně, které obaly tam patří,” dodala pracovnice.

Technické služby se v tomto roce připravují na ještě jednu novinku, nově budou rozmístěny šedé kontejnery na kovové obaly.
KONSTRUKTIAL s.r.o.- Petřvald
Petřvald
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Karviná
Karviná
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Jakub Glac - Petřvald
Petřvald
od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků