Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ze ZŠ Školní a Kpt. Jasioka v Havířově tráví ozdravný pobyt v Morávce

  • Havířov,

K ozdravnému pobytu vyslalo město Havířov děti dvou základních škol do Beskyd. Aktivitou nabitý program je čekal v lokalitě Morávky.

“Tenhle ten ozdravný pobyt, který naše škola tady vlastně pořádá, je pod záštitou Moravskoslezského kraje. Je to v rámci projektu, který kraj dává jako ozdravné pobyty. Jsme tady v obci Morávka v Beskydech vlastně dvě školy na jednom pobytu, který trvá celkem 14 dní. V tomto období, kdy vlastně školy jsou zavřené, tak je to pro nás ideální záležitost, kdy tyto děti můžou být na zdravém vzduchu. Mají tady vlastně krásné sportovní zařízení, máme tady možností rekreační, chodí po horách, dělají aktivity všeho možného druhu a vlastně jsme tady v takové té uzavřené oblasti, což je v tomto období vlastně úplně to nejlepší co je. Máme tady celkem 42 dětí 1. stupně a užíváme si tento pobyt," řekl ředitel ZŠ Školní Martin Svoboda.

Školáky v průběhu pobytu čekaly dlouhé procházky. 

“Obdivuji, že i ty nejmenší děti od 2. třídy dokázaly zvládnout i ty dlouhé kilometry v horách tady kolem okolí přehrady Morávky. Dneska máme sportovní den, takže děti se zúčastní takových netradičních sportovních disciplín. My tady máme školu takzvaně, která je vždycky v 9 hodin ráno.To jsou vlastně aktivity, které pořádáme v učebnách, ale není to zaměřené na počítání nebo psaní. Spíš je to zaměřené opravdu na tvorbu těch projektů, aby se děti učily spolupracovat. Mají určené skupinky, ty skupinky jsou pojmenované, mají svůj pokřik, mají svoji vlajku a v rámci těch skupinek mají právě tu projektovou výuku. Takže není to typická výuka ve škole, ale je to spíš zaměřeno na tvorbu těch projektů a týmovou práci. V rámci tohoto projektu Moravskoslezského kraje, do kterého se město Havířov přihlásilo, vytvářelo vlastní zakázku na ubytovací zařízení, v kterém budem. Vybrána byla byla obec Morávka a Penzion u Přehrady. Tento penzion nám úplně vyhovuje. Děti tady mají krásné zázemí, dokonce bych řekl, že často jí takové zázemí vidí poprvé. Jsou tu pokoje s televizory, mají svoje sociální zázemí, mají svoji vlastní koupelnu, mají svoji vlastní toaletu. K tomu máme krásnou jídelnou, kde se všichni vlezeme. Máme nádhernou klubovnu, kde je televize a večer potom máme možnost promítat, protože jsme si s sebou vzali dataprojektory," uvedl Svoboda. 

Děti jsou pod neustálým dohledem pedagogů a zdravotníka. 

“Zatím nejsou žádné problémy, jen maličké úrazy po upadnutí, které se vyřešily velice rychle. Samozřejmě jsou tady dětičky, kterým se musí podávat léky každý den,” řekla učitelka ZŠ Školní a zdravotník Velika Rusanová. 

“Paní učitelka je velmi dobrá zdravotnice. Ona nás hned vyléčí. Včera mi bylo úplně špatně, ale ona mi dala studený obklad a úplně dobře mi bylo,” chválila školačka.  

A jak to vidí děti? 

“Já jsem za 4. třídy i tady David a vlastně jsme tady hráli hry, byli jsme na procházce kolem Morávky. Jsem rád, že jsem ve škole v přírodě. Hrajeme tady hry a dobře se nám tu dýchá. Jsem ze 4. třídy a líbí se mi tady. Jezdíme na výlety, pak máme odpolední klid, pak si hrajeme nějaké hry. Dělali jsme soutěže, včera jsme dělali trička, kreslili a pak jsme hráli stolní hry. Já jsem z 1. třídy a chtěla jsem tu jet, protože tu je zábava. Chodíme na procházky velké na hory,” povídali havířovští školáci. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků