Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kotulova dřevěnka plánuje od září mnoho akcí, které stojí za to navštívit

  • Havířov,

Přesto, že se v letošním roce nemohly v areálu Kotulovy dřevěnky konat tradiční akce, jako je například Den řemesel, rozhodně ale stojí za to dřevěnku navštívit.

Nejstarší dochovaná stavba Havířova z roku 1781 - Kotulova dřevěnka, rozhodně stojí za navštívení. Některé exponáty se zachovaly od původní rodiny, další sbírky se shromáždily z celého Těšínska.

Soňa Kavanová, průvodkyně: "Naši etnografové nainstalovali tuto expozici, jako kdyby tady žila středně zámožná zemědělská rodina. Sbírky jsou z mladšího období. Jsou z přelomu 19. a 20. století. V dřevěnce uvidí něco z bydlení, potom návštěvníky provázíme do stodoly, kde je něco z toho zemědělství. Součástí stodoly je i chlév a poslední naší raritou je i mlýn. Ten spouštíme a meleme i mouku.”

Kotulova dřevěnka umožňuje pro návštěvníky komentované prohlídky. Po prázdninách pak ožijí i další akce.

anketa: "Přijel jsem ze Sirákova. To je malá obec u Žďáru nad Sázavou na Vysočině a přijel jsem sem proto, že mě tato architektura zajímá. Já jsem truhlář vyučený a chci se dozvědět, co bylo generace před námi. Co uměli a jakým stylem to vytvořili.”
anketa: "Já jsem z Havířova a Kotulovu dřevěnku jsem poprvé a naposledy navštívila se základní školou. Takže jsem si přišla oživit historii svého města.”
Soňa Kavanová, průvodkyně: "Září, říjen určitě chystáme ke Světovému dni zvířat akci Máme rádi zvířátka, kdy tady ožije opět celý areál. Máme krásné akce, které se týkají chleba nebo bylinek. Mám nachystané výtvarné a tvořivé dílny. Den řemesel jsme letos 1. května nemohli udělat, ale plánuji na závěr sezony obdobu. To znamená, že tady řemeslníci opět budou. Závěr sezony plánujeme ke konci října.”

Pro podporu kultury bude v září a říjnu ve všech pobočkách Muzea Těšínska vstup zdarma.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy