Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Anketě Moravskoslezská sestra 2020 získaly ocenění i dvě sestřičky z havířovské nemocnice

  • Havířov,

Vždy jednou ročně ocení kraj ty nejlepší zdravotní sestry ze všech nemocnic. Dva tituly v Anketě Moravskoslezská sestra 2020 putují i do Havířova. Kvůli opatření se v letošní roce konalo slavnostní udílení cen bez diváků.

Anketa Moravskoslezská sestra 2020 má své vítězky. A i v letošním roce mají v havířovské nemocnici důvod k radosti. Celkem se udělovaly ceny v pěti kategoriích. Dvě putovaly do Havířova. Konkrétně si ocenění převzala v kategorii ambulantní a domácí péče paní Dagmar Matějová. V kategorii porodní asistentka se dostalo uznání sestře Jaroslavě Cielecké.

Kvůli hygienickým opatřením se v letošním roce slavnostní předání cen odehrálo bez diváků a hostů ve studiu naší televize Polar, která celý slavnostní akt zprostředkovala divákům.

Nyní vám ukážeme, co na sebe oceněné zdravotní sestry prozradily.

Dagmar Matějová, vítězka v kategorii ambulantní a domácí péče: “Zdravotní sestrou jsem se stala v roce 1976. Předtím jsem pracovala jako ošetřovatelka. Dodělala jsem si kvalifikaci z nefrologie a pracuji zde dodnes. Je to 27 let. Už pět let při důchodu. Myslím si, že když pacient odchází z dialýzy a je spokojený, s úsměvem a v dobré náladě, že to každou zdravotní sestru potěší. Baví mě ta práce, naplňuje a dává mi energii a nemůžu se s touto prací rozloučit kvůli pacientům. Ráda je vidím. Ráda zde chodím, protože tady je výborný kolektiv, máme tady novou mladou vrchní sestru, která je neskutečný člověk. Má srdce na pravém místě. Chtěla bych hlavně kolektivu poděkovat, že mě nominoval, protože bez toho bych tady dneska nestála.”
Jaroslava Cielecká, vítězka v kategorii porodní asistentka: “Zrození mě tak upoutalo v životě, že jsem věděla už dřív, že nechci dělat nic jiného, ale bohužel prostě studovat to hned nešlo, takže až později jsem se dostala k svému vysněnému povolání. A je to opravdu takový malý zázrak, nebo spíš obrovský zázrak, když z ničeho vznikne nový člověk, který se za chvilku směje a za chvíli je dospělý. A opakuje se celý ten koloběh znovu. Největší radost mi opravdu udělá to zdravé miminko, šťastná mamina. Já si myslím, že nejvíc potřebují mít tu jistotu, že jsou v bezpečí. Že je čeká krásný, úžasný a silný zážitek. Tohle ocenění nebo tu nominaci by si zasloužily všechny sestřičky. Všichni máme stejný cíl, prostě zlepšit ten pocit maminek u toho porodu, aby byly spokojenější, šťastnější, aby k nám chodily rády a aby se vracely.”


A radost z ocenění měla celá nemocnice.

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NsP Havířov: “Tak pocit z toho, že máme dvě výherkyně Ankety sestra Moravskoslezského kraje je fantastický, výborný. Já musím říct, že jsme do ankety nominovali čtyři kolegyně. V podstatě by si to zasloužily všechny čtyři, ale ne jenom ony, ale všechny sestřičky z naší nemocnice, protože máme řadu šikovných, perfektních lidí, sester, porodních asistentek, které skvěle odvádějí svou práci a veřejnost o nich neví. Jsou anonymně schované za tou svojí prací na odděleních.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy