Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové termovize pomohou strážníkům v Havířově s hledáním pohřešovaných, ale i při dopadení zlodějů

  • Havířov,

Pořízením nových termovizí pro výkon práce strážníků, dochází ke zkvalitňování operativních zásahů, zvláště v součinnosti s policií. To uvedl ředitel Městské policie v Havířově při představení nové techniky. Osm termovizí město zakoupilo z prostředků ministerstva vnitra.

Strážníci městské policie zažívají situace, kdy jsou voláni, aby se zapojili do hledání pohřešované osoby. V tu chvíli jde o čas. Nyní mají k dispozici osm termovizí, které zachytí teplo až na jeden kilometr. Využívat je ale budou i k jiným účelům.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Na tom parkovišti vidí, které vozidlo je uvnitř teplejší a tím pádem se zaměří jenom na kontrolu těchto vozidel. To samé je u zahrádkářských osad, to samé je v lesoparku, pokud někoho hledáme. Ty termovize jsou natolik citlivé, že poznají, zda je tam osoba, nebo zvíře."

Mezi hlavní výhody termovizí patří pohotovostní režim, kapacita baterií a hlavně propojení s mobilním telefonem, kdy dva strážníci mohou sledovat jeden prostor.

Petr Šataník, druhý zástupce ředitele MP Havířov: "Mohou dělat fotografie, nahrávat videa, která mohou následně stáhnout do počítače. Následně se mohou podívat, jestli něco nepřehlédli."

Termovize mohla městská policie zakoupit díky projektu ministerstva vnitra.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Ty termovizní prostředky stály celkově 890 tisíc korun. Původně se počítalo, že to může sát až 1,2 milionu, ale v rámci výběrového řízení se nám podařilo vysoutěžit takto dobrou cenu. Já jsem moc rád, že se to povedlo.”

Dalším velkým krokem, na který se chce městská policie zaměřit,  je centralizace městského kamerového dohlížecího systému, plus zkvalitnění kamer.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy