Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Antigen testy mají smysl u zaměstnanců a seniory psychicky zatíží, myslí si v havířovském domově

  • Havířov,

Domovy seniorů a veškeré sociální služby čekají na dodávku antigenních testů. Zařízení jsou připravena splnit nařízení ministerstva a testovat všechny klienty i zaměstnance. Například v Havířově si ale myslí, že opakované testování seniory zatíží.

V Moravskoslezském kraji se plošné testování seniorů a zaměstnanců bude týkat zhruba 160 zařízení. Na plošné testování se připravují i v Domově seniorů v Havířově. Kdy budou testy dovezeny, ale zařízení neví.

Domov vidí smysl v plošném testování pomocí antigen testů zejména u zaměstnanců, jelikož to jsou právě oni, kteří mohou nákazu nechtěně zavléct do zařízení.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: “Napřed tedy testovat i klienty v první fázi, ale potom už jim dát v podstatě pokoj a opravdu testovat zaměstnance a podle toho se samozřejmě zařídit. Už tak toho mají lidově řečeno plné brýle. Zákaz návštěv, zákaz opuštění areálu a každý týden ještě přibude tato odběrová procedura.”

Povinnost plošného testování mají nejen pobytová zařízení, ale i sociální služby.

Milan Černý, ředitel Sociálních služeb města Havířova: “Jedná se o kategorie zaměstnanců pečovatelky, sociální pracovníci, sestry domácí péče a rozvoz stravy. S tím tedy, že to testování může provádět smluvní lékař s organizací, nebo zdravotnický personál naší organizace. Takže my to budeme řešit vlastními silami.”

Všechny organizace dostanou také ze státních hmotných rezerv respirátory třídy FFP 2.
Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků