Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Padesát otužilců se vrhlo do Žermanické přehrady. Štafetovou přeplavbu zvládli za čtyři hodiny

  • Havířov,

Početná parta otužilců se v neděli pustila do štafetové přeplavby Žermanické přehrady. Do vody se postupně vrhlo 50 plavců, kteří zdolali trať o délce zhruba 6 kilometrů.

Petr Smejkal, organizátor: “Je taková štafetová akce, které se zúčastní 50 lidí - 28 mužů a 22 žen. Start je na lučinské straně, pak se plave dokonce i přes přehradu, bude to taková nejtěžší etapa 600 metrů ve vodě 6 stupňů. Bude to dost náročné pro ně. No a pak se pokračuje vlastně podél břehu až do Dolních Domaslavic, takže vlastně přehrada se přeplave na délku, což je asi 6 km.”

Jak vás to napadlo?

Petr Smejkal, organizátor: “Náš polek dělá Tříkrálový ponor. Je to taková akce, kde je hodně lidí, jsou tam stánky s občerstvením a my jsme nevěděli, jaká bude situace v ledu, zda to vůbec budeme moci dělat, protože jsou ta covidová opatření. Takže jsme si říkali, že uděláme akci bezkontaktní. Bez diváku, kde se budou plavci střídat, nebude to hromadná akce.”

Mnozí otužilci si stěžovali, že je na prosinec až příliš teplo.

Jiří Linhart, otužilec: “Podle mě až moc teplo. Kdy by bylo chladněji, tak asi by bylo líp. Vždycky se líp vleze do teplejší vody, než je vzduch.”

Organizátoři štafety samozřejmě nemohli podcenit bezpečnost plavců.

Petr Smejkal, organizátor: “Každého plavce bude doprovázet loďka. Na loďce bude doktor, bude tam záchranný člun, takže to máme zabezpečené. Nejdůležitější je ta etapa přes přehradu, to je taková stěžejní a pak už se plave jenom nějakých deset, patnáct metrů od břehu, takže tam myslím si, že nebezpečí nehrozí, ale i tak tam ta loďka vlastně bude doprovázet ty plavce.”
Lumír Hlaváč, otužilec: “Dneska to vyšlo úplně super. Sluníčko svítilo a voda byla příjemná, nefouká vítr, tak se plavalo celkem dobře.”
Martin Glac, otužilec: “Dneska to bylo v pohodě. Ta voda není tak studená. Kdybychom tady měli vlézt vůbec poprvé z gauče, tak to by nešlo, ale bylo to v pohodě. Čekal jsem, že to bude horší.”
Zdeněk Weiss, otužilec: "Bylo to úžasné, užil jsem si to výborně, akorát mě mrzí, že jsem doplavat třetí. Voda je fajn."
Anketa: “Chlapy obdivujeme. Zdeněčka Waisse obdivuji celý život. Sama se tady chodím otužovat jednou týdně, ale to tohle bych nedokázala v žádném případě. On je velká inspirace pro nás všechny."
Radomír Hrabec, otužilec: “To otužování je strašně prima věc, protože jste schopná si nějak říct zodpovědnost sama za sebe, trošičku udělat něco pro své tělo, pro to, abyste byla odolná vůči nemocem a všemu a zároveň zjistíte, že u té vody potkáte lidi, kteří to dělají taky, sahají si do té komfortní zóny a jsou vlastně strašně prima. Je to prostě dobrá parta."

Za příznivého počasí plavci nakonec zdolali trať o délce 6696 metrů za 4 hodiny. Účastníci otužilecké štafety si akci pochvalovali a těší se na další ročník.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy