Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdrogovaná dvacetiletá žena bez řidičáku ukradla v Havířově auto, našla od něj totiž ztracené klíče

  • Havířov,

Majitelka osobního vozu Peugeot ztratila v sobotu v Havířově-Šumbarku klíče od svého auta. Toho využila dvacetiletá žena, která klíče našla a pod vlivem marihuany a bez řidičáku auto v neděli ráno ukradla a pokusila se s ním odjet. Naštěstí ji zastavili přivolaní strážníci. Případ si poté převzali státní policisté a ženě teď hrozí až dva roky vězení.

Strážníci dostali informaci, že v jedné z ulic v Havířově-Šumbarku se na silnici nějak nekoordinovaně pohybuje osobní auto značky Peugeot. Dokonce mělo najíždět do lampy veřejného osvětlení. Když dorazili na místo, za volantem našli mladou ženu.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Výsledek orientačního vyšetření provedeného strážníky u mladé ženy sedící za volantem v té chvíli již stojícího automobilu byl pozitivní na omamnou látku, konkrétně na marihuanu. Na místo tak byli přivoláni příslušníci Policie ČR."

Policisté po příjezdu zjistili, že auto bylo v podstatě před chvílí nahlášeno jako kradené. Majitelka ho totiž v sobotu večer zaparkovala a nedopatřením jí vypadly klíče na zem. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Ráno, když chtěla odjet, bylo ale parkovací místo prázdné. Klíče totiž měla najít právě mladá žena a s vozem odjet, než byla nedaleko od místa vyjetí zadržena strážníky. Žena navíc není držitelkou řidičského oprávnění."

Policisté převezli zdrogovanou zlodějku na odběr biologického materiálu a auto bylo mezitím nepoškozené vráceno šťastné majitelce. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policisté obvodního oddělení Havířov 3 sdělili ve zkráceném přípravném řízení dvacetileté ženě z Havířova podezření z přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání až dvouletý trest odnětí svobody. Policisté i nadále realizují jednotlivé úkony trestního řízení."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy