Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MSK čeká na první dodávky vakcín od Moderny, domovy jsou na očkování přípravené

  • Havířov,

Moravskoslezský kraj chce tento týden začít s plošnou vakcinací v sociálních zařízeních, a to látkou od firmy Moderna. Celkem bude proočkováno zhruba 8 240 zaměstnanců i klientů.

Zavolám všem dětem i vnukům a řeknu jim, ať se nechají naočkovat. Takto se staví 86letý pan Piško, který žije v Domově seniorů v Havířově, k vakcinaci proti covidu.

Jozef Piško, klient Domova seniorů Havířov: "Já nejsem sám, je nás více na patře, kteří by se dali očkovat. Čekáme, čekáme a vždycky se to nějak odkládá.”

Do Česka mají dorazit první dávky od firmy Moderna. Podle vyjádření premiéra by vakcína měla putovat právě do Moravskoslezského kraje. Domovy jsou na očkování připraveny.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "Samozřejmě máme smluvní lékaře, kteří jsou informováni, odsouhlasili ten způsob, máme připraven zdravotnický personál, kteří jsou našimi zaměstnanci, materiálově jsme připraveni. Jsme schopni naočkovat v řádu hodin."

Celkově žije v pobytových zařízeních MSK zhruba 8 500 uživatelů. Naočkováno bude téměř 5 tisíc. Z 8 800 pracovníků dostane vakcínu téměř 3 250 lidí.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK: "Celkem tedy 8 239 lidí v pobytových službách v MSK je připraveno se nechat očkovat a v současné době očekáváme potvrzení dodávky Moderny do MSK a v ten moment bychom spustili očkování."

Kolik bude mít nakonec kraj k dispozici dávek, není jisté. Původně mělo v pondělí doputovat 20 tisíc dávek. Vakcína dorazí do Česka ale až v úterý v počtu 8 tisíc.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail