Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V havířovském domově seniorů mají za sebou očkování, o vakcínu byl velký zájem

  • Havířov,

Senioři a zaměstnanci domova Luna i Helios v Havířově byli v tomto týdnu očkování proti covidu. Zájem o vakcínu byl velký. Senioři věří, že díky vakcíně se jejich život brzy vrátí do relativně normálních kolejí.

V Domově seniorů v Havířově mají za sebou očkování proti covidu vakcínou od Moderny. Proočkováno je 90% klientů a na rozdíl od některých jiných zařízení i 90% zaměstnanců.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "Zhruba deset procent z toho mělo trochu obavy. Buď mají strach z jehly, nebo mají obavy z následných reakcí, ale není to dogmatické odmítání, ale spíše vyčkávání. U mladších ročníků to vyhodnotili tak, že si  počkají chviličku, jaké to bude mít účinky a že nejsou ta ohrožená skupina. Z celkových 480 jak zaměstnanců, tak klientů se naočkovalo 354. Nicméně jsem rád, že se naočkovala převážná většina jak zaměstnanců, tak klientů a doufejme, že tímto se domov dostává do bezpečné zóny co se týká nákazy covidu.”
anketa: "To je jediná možnost, aby se život vrátil do normálu, alespoň trochu. My už jsme tady téměř rok zavření. Není co řešit, jestli se chceme ještě také dostat ven někdy, tak se to musí už trochu hnout dopředu."
anketa: "Podle informací, které probíhaly v médiích, jsem to považoval za rozumné a rozhodl jsem se hned. Tak se změní všechno i poměr k návštěvám, volnost v pohybu, změní se styl zdejšího života. Po očkování  jsem se cítil normálně, bez problémů."

Samozřejmě jak zaměstnanci, tak klienti budou potřebovat druhou dávku vakcíny.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: “Víme to, co všichni ostatní, čili nic. Jestli budou další dávky, v to doufáme všichni, aby bylo možné v termínu přeočkovat lidi, kteří se nechali naočkovat první dávkou. Pevně věřím, že nám to přijde včas.”

Od firmy Moderna by se měla druhá dávka aplikovat za 28 dní.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy