Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově si pochvalují nové výtahy, práce běží bez problémů

  • Havířov,

Je to šest týdnů, kdy Havířov zahájil jednu z největších akcí. Výměnu více než sta výtahů. A lidé na ulici Švabinského už vidí výsledek. Nové výtahy jsou moderní, tiché a hlavně prostorné.

Havířov se zavázal, že během tohoto roku vymění všechny staré výtahy. Akce začala před několika týdny a pokračuje bez komplikací. Nájemníci v domě na ulici Švabinského už dokonce jezdí novým výtahem.

Róbert Masarovič, jednatel společnosti MRA Havířov: “Máme pozitivní ohlasy. Ty výtahy jsou větší, vejdou se tam s kočárkem, vejdou se tam s velkým nákupem. Budeme je osazovat kamerovým systémem, aby nedošlo k poškození výtahů. Původní výtahy stály v mezipatře, lidé museli chodit po schodech ke svým bytům. Teď ty výtahy zastavují přímo na místech, kde jsou byty.”
anketa: “Jsme všichni spokojení, protože to je pro nás úplně taková novinka příjemná, protože ten starý byl malý a teď tam vleze i kolo dokonce."
anketa: “Rachot byl, protože ten výtah je delší než ten předtím, takže dole se hloubila díra, aby tam ta kabina sjela dolů. Já si myslím, že jsme to zvládli a jde to. Jsem spokojená, protože je to výborné."

Město chce mít tak velkou investiční akci pod důkladnou kontrolou.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Je to šest týdnů, co jsme byli tady předávat staveniště a dneska jsou první výtahy hotové. Takže ten projekt běží podle plánů." 

Výměna výtahů bude radnici stát zhruba 200 milionů korun. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy