Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově věří, že lidé budou opatření dodržovat

  • Havířov,

Od pondělí platí zpřísněná opatření. Primátor i ředitel městské policie věří, že lidé budou zodpovědní a nebude třeba přísných restrikcí. Zároveň se úřad připravuje na povinné antigenní testování, a to nejen všech úředníků, ale také pracovníků v příspěvkových organizacích.

Nákupy jen v rámci okresu, vycházky za volným časem jen v obci, respirátory v uzavřených prostorách, či na zastávkách, minimálně chirurgické roušky i na veřejnosti. To jsou opatření, která budou platit nejméně tři týdny. Vedení radnice lidem věří, že budou zodpovědní k sobě i ke druhým.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Víte my jsme se již od března naučili, že ta opatření se v našem městě v drtivé většině respektují. Já si nemyslím, že tady na území města bude nějaký zásadní problém. Naši občané prokázali, že jsou zodpovědní a chtějí už si sáhnout na světlo na konci tunelu a chtějí ho vidět. Já bych všechny vyzval, abychom ta opatření dodržovali, abychom se opravdu už dokázali jednou a doufám, že definitivně této pandemie zbavit.”

Na dodržování všech nařízení budou dohlížet i strážníci.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: “V dané chvíli je předpis, předpis a platí pro všechny. To znamená, my to řešíme, snažíme se řešit všechna oznámení, kterých je spousta. Snažíme se je v prvé řadě řešit domluvou tak, abychom navodili právní stav a aby lidé pochopili, že jsou sami proti sobě. Pak pokud se to nedaří, řešíme to nahlášením ke správnímu orgánu.”

Budete mít dostatek lidských zdrojů tak, abyste pohlídali celé město?

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: “V dané chvíli my naštěstí nemáme nemocnost covidem výraznou, ale ani plný stav. Když máme, tak v současné době nezaručuje to, že jsme všude hned a okamžitě. Je toho hodně, jak jsem říkal, oznámení stíhá oznámení a než to na místě vyřešíme, tak to chvilku trvá, děláme co můžeme a věřím, že nedojde k žádnému závažnému narušení veřejného pořádku.”

Magistrát, ale i příspěvkové organizace jsou velkými zaměstnavateli. Všichni se nyní připravují na zavedení povinného testování.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “My už samozřejmě monitorujeme situaci na trhu s těmi testy, jakým způsobem to dělat. Na druhou stranu městské společnosti a příspěvkové organizace tyto záležitosti řeší ve své kompetenci. Na to mají představenstva a dozorčí rady. My samozřejmě pokud jsme schopni to koordinovat, tak v tom rádi pomůžeme a jak říkám, pro naše zaměstnance máme zpracované nějaké nabídky. Teď přišly testy, nabídky testů a jejich poskytnutí z kraje. Takže my je budeme redistribuovat, takže v tomto směru to funguje.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy