Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově spustí v pondělí velkokapacitní očkovací centrum, vzniklo ve sportovní hale

  • Havířov,

V pondělí se v Havířově bude otevírat velkokapacitní očkovací centrum, ve kterém bude možné denně naočkovat přes tisíc lidí. S centrem pomohla nemocnici radnice, která jí zapůjčila sportovní halu Slavii.

Velkokapacitní očkovací centrum v Havířově vzniklo v bezprostřední blízkosti nemocnice a to ve sportovní hale, což má značné výhody. Ať už to je parkování, zastávka MHD, dva samostatné vchody a hlavně obrovský prostor uvnitř. První lidé se v hale začnou očkovat v pondělí.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: "Provoz tohoto očkovacího centra bude každý den od 7 do 19 hodin, čili 12 hodinové směny. Máme devět kójí a tou jednou kójí, v průměru na jednoho očkovaného občana pět až šest minut, projde za hodinu 10 až 12 lidí. To znamená celková denní kapacita se blíží až k tisíci očkovaných spoluobčanů."

Až bude dostatek vakcín, může se v centru očkovat i o víkendech. Každý zájemce o očkování nejdříve projde recepcí, kde dostane k vyplnění dotazník. Vyvolávací systém v čekárně ho pak nasměruje do daného boxu.

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči: "Přichází do očkovacího boxu, probíhá znovu identifikační kontrola údajů, kontrola zdravotního stavu a probíhá samostatné naočkování. Po očkování odchází do odpočinkové zóny, kde čeká po očkování třicet minut."

S organizací dopravy pomohou i strážníci.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Bude tady i mobilní služebna a máme i alokovány pracovníky VPP, kteří budou organizovat pohyb na parkovišti. Myslím, že celá ta organizační struktura je připravená perfektně.”

Nemocnice počítá, že velkokapacitní očkovací centrum ve sportovní hale bude zhruba šest měsíců.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy