Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřská škola E. Holuba nalákala písní veřejnost na akci Ukliďme Česko

  • Havířov,

Hlavním jarním úklidovým dnem byla tato sobota. Do akce Ukliďme Česko se zapojila i Mateřská škola Emila Holuba v Havířově, která vymyslela originální způsob, jak zapojit také širokou veřejnost.

Tuto písničku nazpívali v MŠ E. Holuba v Havířově a šířili ji na sociálních sítích. Tím chtěli nalákat širokou veřejnost, aby se také zapojila do celostátní akce Ukliďme Česko. A podařilo se.

Monika Lorenczyk, učitelka, MŠ E. Holuba Havířov: “V tuto chvíli máme přihlášeno 40 až 50 účastníků. Dbáme na bezpečnost. Máme tady dezinfekci, rukavice, dodržujeme rozestupy a celé Podlesí máme rozdělené na čtyři okruhy, aby se lidé rozptýlili a nebyli na jednom místě. Až nasbírají pytle, tak nám je tady přinesou a město Havířov se postará o jejich odvoz a dostanou odměnu, kterou nám daroval hypermarket Globus.”

Lidé sbírali odpadky v lesoparcích, kolem obchodního centra a částečně řeky Lučiny.

anketa: “Já jsem přišel na tu akci, protože dcera tady učí a včera mi říkala, že je tady ta akce a moc se mi to líbilo. Chodím tady v okolí po těch lesích kolem Lučiny a vím, že tam je hodně nepořádku. Takže tam rád vyrazím a udělám něco užitečného. Vezmu pytel a naplním ho a budu spokojený. “
anketa: “Vyšli jsme celá rodina, já a dcerka. Vyskočilo to na nás na FB tato událost, tak jsme si řekly, že když je volný čas o víkendu a nemůže se cestovat, tak využijeme volno a půjdeme trochu uklidit náš prostor na Podlesí, aby se nám tady pěkně žilo a měli jsme tady čisto. Na akci Ukliďme Česko jsme přišly poprvé, je to naše premiéra, ale příští rok půjdeme asi znovu, protože je to prospěšné a fajn.”
anketa: “Co se týče ekologie, tak mi není jedno v jakém prostředí žijeme. Je to fajn udělat něco pro to, aby tady bylo čistěji a posbírat odpadky v okolí může být rozhodně prospěšné. Bydlíme tady nedaleko od této školky a já se chodím často procházet po okolí a vím, jak to vypadá a myslím, že to má něco do sebe. Projít se a posbírat nějaké odpadky, ať je tady čistěji.”

Po skončení akce měli všichni dobrý pocit. Tito lidé rozhodně nebudou shovívaví, když už uvidí, že někdo odhodil odpadky do přírody.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků