Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřská škola E. Holuba nalákala písní veřejnost na akci Ukliďme Česko

  • Havířov,

Hlavním jarním úklidovým dnem byla tato sobota. Do akce Ukliďme Česko se zapojila i Mateřská škola Emila Holuba v Havířově, která vymyslela originální způsob, jak zapojit také širokou veřejnost.

Tuto písničku nazpívali v MŠ E. Holuba v Havířově a šířili ji na sociálních sítích. Tím chtěli nalákat širokou veřejnost, aby se také zapojila do celostátní akce Ukliďme Česko. A podařilo se.

Monika Lorenczyk, učitelka, MŠ E. Holuba Havířov: “V tuto chvíli máme přihlášeno 40 až 50 účastníků. Dbáme na bezpečnost. Máme tady dezinfekci, rukavice, dodržujeme rozestupy a celé Podlesí máme rozdělené na čtyři okruhy, aby se lidé rozptýlili a nebyli na jednom místě. Až nasbírají pytle, tak nám je tady přinesou a město Havířov se postará o jejich odvoz a dostanou odměnu, kterou nám daroval hypermarket Globus.”

Lidé sbírali odpadky v lesoparcích, kolem obchodního centra a částečně řeky Lučiny.

anketa: “Já jsem přišel na tu akci, protože dcera tady učí a včera mi říkala, že je tady ta akce a moc se mi to líbilo. Chodím tady v okolí po těch lesích kolem Lučiny a vím, že tam je hodně nepořádku. Takže tam rád vyrazím a udělám něco užitečného. Vezmu pytel a naplním ho a budu spokojený. “
anketa: “Vyšli jsme celá rodina, já a dcerka. Vyskočilo to na nás na FB tato událost, tak jsme si řekly, že když je volný čas o víkendu a nemůže se cestovat, tak využijeme volno a půjdeme trochu uklidit náš prostor na Podlesí, aby se nám tady pěkně žilo a měli jsme tady čisto. Na akci Ukliďme Česko jsme přišly poprvé, je to naše premiéra, ale příští rok půjdeme asi znovu, protože je to prospěšné a fajn.”
anketa: “Co se týče ekologie, tak mi není jedno v jakém prostředí žijeme. Je to fajn udělat něco pro to, aby tady bylo čistěji a posbírat odpadky v okolí může být rozhodně prospěšné. Bydlíme tady nedaleko od této školky a já se chodím často procházet po okolí a vím, jak to vypadá a myslím, že to má něco do sebe. Projít se a posbírat nějaké odpadky, ať je tady čistěji.”

Po skončení akce měli všichni dobrý pocit. Tito lidé rozhodně nebudou shovívaví, když už uvidí, že někdo odhodil odpadky do přírody.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy