Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté přistihli partičku, která pálila odpad u lesa

  • Havířov,

Dlouhodobý problém s vyvážením odpadu a pálením starých pneumatik a dalšího nepořádku řeší policisté i vlastníci lesů v lokalitě mezi Havířovem, Karvinou a Orlovou. V neděli se podařilo tři muže přistihnout přímo při činu. Pod dohledem policistů oheň uhasili a nepořádek uklidili. Pokuta je přesto nemine.

Požáry lesa v prostoru mezi šachtami na Karvinsku nejsou výjimečné. Často vznikají od ohňů, které zapalují sběrači drahých kovů, nebo lidé, kteří zakládají černé skládky. V neděli se policistům podařilo zadržet trojici pachatelů, kteří zapálili hromadu odpadu přivezeného dodávkou. Pomohla žena, která na pálení odpadu upozornila.

Svědkyně: “Šla jsem do lesa na procházku. Místo krásy přírody jsem “obdivovala” zakládání černé skládky. A protože mi to vadí, když lidé odpad místo do sběrných dvorů vozí na skládky, tak jsem kontaktovala policii. Ta přijela a chytila při činu tři muže, kteří vyndávali z nákladního auta nějaký domovní odpad a pak ho i zapálili.”

Podle lesního zákona hrozí pachatelům pokuta do výše 15 tisíc korun.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Na základě oznámení občana na místo vyjela hlídka Obvodního oddělení Policie ČR v Horní Suché. Z přestupkového jednání proti lesnímu zákonu jsou podezřelí tři muži ročníků 1973, 1980 a 1985. Mimo jiného je jim za vinu kladeno založení ohně blíže než 50 metrů od lesa. Případ bude oznámen k dalšímu řešení Magistrátu města Havířova.”

Už druhý den přivezla na stejné místo odpad jiná trojice mužů. Když je však vyrušil dron, odpad uklidili a odjeli ho vysypat jinam.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy