Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do mateřských škol mohou opět všechny děti, rodiče vítají, že se nemusí testovat

  • Havířov,

10. květen byl velkým dnem i pro ty nejmenší děti. Opět se setkaly se svými kamarády v mateřských školách. Rodiče tak budou moci jít opět do práce a vítají, že vláda upustila od testování.

Konec výuky jen předškoláků. Mateřské školy jsou opět plné dětí. Školka Balzacova v Havířově dokonce hlásí téměř 100% návratnost dětí. Je to i tím, že ratolesti se nemusí testovat.

Miroslava Turecká, ředitelka MŠ Balzacova a MŠ Kosmonautů: “Myslím si, že z pozice rodičů možná by třetina rodičů zvažovala, zda by pod touto podmínkou do mateřské školy dítě dalo." 

anketa: "My jsme nikdy testování nezažili, takže nemám osobní zkušenost, ale malá se mě na to ptala, jestli musí se testovat a říkala jsem jí, že ne, tak byla ráda, protože měla z toho trochu obavy.”
anketa: "Bylo nám to hodně líto, pořád o tom mluvila, že by chtěla také do školky za kamarády, bylo jí smutno. Stejně se potkávali na hřišti, nás tam bylo i pět s dětmi. Zbytečné myslím.”
anketa: "Já jsem se strašně těšil na moje kamarády.”
anketa: "Když jsem nechodil do školky, bylo mi to moc líto.”
anketa: "Teď už se nemusíme testovat a je to lepší.”

Tak jako jiná školská zařízení, i mateřské školy se musely v době uzavření postarat o distanční předškolní výuku dětí. Což pro ně byla velká zkušenost. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy