Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Motorkářka omylem přidala plyn a srazila tříleté dítě, na motorku navíc neměla oprávnění

  • Havířov,

49letá žena na motorce srazila v Havířově tříleté dítě. Zazmatkovala a místo brzy přidala plyn. Dítě muselo být převezeno do nemocnice. Jak se navíc později zjistilo, žena na motorce neměla co dělat.

Pravděpodobně ukvapená a nečekaná reakce motorkářky způsobila zranění dítěte v Havířově. 49letá žena totiž dítě srazila, a to krátce před 19. hodinou poblíž areálu havířovských technických služeb.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Řidička motocyklu Yamaha XV podle svých slov při vyjíždění z ulice Garážnická se polekala chodců na protilehlé krajnici komunikace, na kterou měla v úmyslu odbočit. Při manévru zřejmě zazmatkovala a místo brzdění přidala plyn. Tím ztratila kontrolu nad strojem a nekrotrolovatelně do chodců narazila."

V tu chvíli šel po správné straně krajnice muž s dítětem, které jelo na odrážedle. Žena dítě zachytila a zranila. Dítě převezli záchranáři do nemocnice. Jak je později ukázalo, žena neměla na motorce co dělat.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Lustrací policisté zjistili, že žena nevlastní potřebné řidičské oprávnění k řízení motocyklu této kubatury."

Ve vyšetřování příčin a následků pokračují policisté dopravního inspektorátu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy