Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové zemřel motorkář po střetu s dodávkou, další tři skončili po nehodách napříč krajem v nemocnici

Čtyři vážné nehody motorkářů zaměstnaly v pondělí všechny složky IZS. Ráno se srazila u Karviné motorka s osobním autem. 18letý řidič motocyklu skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Během dne bourali motorkář a muž na skútru na Opavsku. Odpoledne se pak střetl 33letý motorkář s dodávkou v Orlové a na místě bohužel zemřel. Ve dvou případech motorkáři podle policie zřejmě nedostali přednost. Míra zavinění se bude ještě posuzovat.

K první nehodě vyjížděli záchranáři, hasiči a policisté v pondělí 20 minut před osmou hodinou ráno. Ve směru z Karviné na Český Těšín v místě křižovatky směrem na Stonavu se srazil mladý motorkář s osobním autem.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Přijali jsme oznámení o nehodě mezi osobní vozidlem Škoda Octavia a motocyklem Honda 125. Řidič (1985) osobního vozidla pravděpodobně nedal přednost v jízdě motocyklu. Oba řidiči měli zkoušku na přítomnost alkoholu negativní. Řidič motocyklu (ročník 2003) podle prvotních informací má těžká zranění a byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Ostrava."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Osmnáctiletý motocyklista utrpěl těžké zranění dolní končetiny."

Během dne vyjížděli záchranáři k dalším dvěma nehodám na Opavsko. Před polednem se srazila motorka s osobním autem ve Velkých Heralticích.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Čtyřicetiletý řidič stroje byl rovněž vážně zraněn a po uložení do vakuové matrace a dalším zajištění vrtulníkem přepraven do FN Ostrava. V Dolním Benešově byl také středně těžce zraněn řidič skútru."

Smrtelná nehoda v Orlové

Po 15. hodině odpoledne dostaly záchranné složky informaci o další podobné nehodě, tentokrát v Orlové na hlavním tahu z Karviné na Ostravu. Bohužel pro 33letého motorkáře, který se srazil s dodávkou, měla tragické následky.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Motorkář 33 jel na motocyklu Honda 1000 ve směru z Karviné. Na úrovni odbočení na Orlovou přijížděl z protisměru do křižovatky 36letý řidič dodávky Ford Tranzit. S největší pravděpodobností řidič dodávky nedal přednost v jízdě motocyklu. Řidič motocyklu po střetu s dodávkou i přes veškerou snahu záchranářů svým zraněním na místě podlehl."

Na místě se mu okamžitě snažili podat první pomoc svědci nehody, poté přivolaní policisté, hasiči a záchranáři. Lékař z vrtulníku byl na místě podle svědků přes 45 minut, bohužel už se muže zachránit nepodařilo.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Muž zůstal po střetu s automobilem ležet na silnici bez známek života. Základní resuscitaci u něj začali provádět hasiči, rozšířenou resuscitací za pomoci léků a přístrojů pak profesionální záchranáři. Veškeré úsilí však skončilo neúspěchem, mnohočetná poranění pacienta se ukázala být smrtelná. Posádky musely ošetřit rovněž svědka nehody, který jevil známky akutní stresové reakce."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Na místě byly provedeny zkoušky na alkohol i návykové látky u řidiče dodávky, které byly negativní. I když se jeví, že příčina nehody je jasná, komisař služby kriminální policie bude prověřovat nehodový děj, příčiny a zároveň bude objasňovat zavinění nehody."
svědek: "Slyšeli jsme plný plyn a pak obrovskou ránu."

Krásné počasí vylákalo na silnice desítky motorkářů. Řidiči by proto měli být velmi obezřetní a motorkáři by neměli vědomě porušovat dopravní předpisy a chovat se tak, aby neohrozili sebe nebo ostatní.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy