Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ze ZŠ Frýdecká v Havířově se během pandemie nenudily, plnily v přírodě úkoly

  • Havířov,

Mapa, GPS souřadnice a hurá do přírody za novými vědomostmi a úkoly. Právě takové dobrodružství připravili na ZŠ Frýdecké ve spolupráci se Spolkem rodičů v zimních měsících pro děti, které nemohly chodit do školy. Nyní si žáci za svou snahu odnesly odměny.

Děti dlouhé měsíce strávily během distanční výuky u počítačů, nemohly navštěvovat kroužky. Spolek rodičů při Základní škole Frýdecká v lednu přišel s nápadem, jak dostat ratolesti i s rodinami na čerstvý vzduch a ještě tam zažít dobrodružství. Což se škole ihned zalíbilo. Akce Krokem rokem spočívala v tom, že bylo vytvořeno 12 stanovišť v různých částech města s 12 měsíci roku. Děti dostaly mapu, GPS souřadnice a vyrazily.

Ivana Sobolová, předsedkyně Spolku rodičů při ZŠ Frýdecká: “Každý tem měsíc nesl nějaký úkol, nějaké povídání o tom, co tam je třeba splnit. A pak nastaly situace, kdy musely s tím úkolem si doma poradit. Sepsat deník, vést si mapu. Samozřejmě děti vytáhly s sebou i rodiče, prarodiče i pejsky.”

Vše co k daným tématům děti doma vyrobily, prezentovaly na výstavě a samozřejmě dostaly i ocenění.

anketa: “Chodili jsme s celou rodinou, někdy jenom s taťkou. Bylo to po různých místech, byly tam schované papírky a my jsme je museli najít a byly tam i složky a z toho jsme si museli vzít jeden žetonek, abychom měli důkaz, že jsme tam byli. My jsme měli vytvořit lodičky, něco z šišky, tak to jsem také něco vytvořil.”
anketa: “Já jsem byl s mojí sestrou, mamkou, taťkou a hodně se mi to líbilo. Byli jsme například tady za školou, tam byla včela. Pak jsme byli u Lučiny a u zahradnictví.”
anketa: “Mě se to hodně líbilo, byl to originální nápad. Některé školy takovou zábavu nemají. Zvedli jsme se z gauče, prostě jsme šli někam ven. Byla jsem na všech stanovištích, bylo jich celkem dvanáct.”

Škola se nápadem inspirovala a v podobných akcích bude pokračovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy