Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Test na zahrádkách je absurdní, myslí si provozovatelé i zákazníci

  • Havířov,

Provozovatelé předzahrádek se bouří proti povinnosti vyžadovat od zákazníků potvrzení o antigenním testu. Nemohou ověřit jeho pravost a nejen z tohoto důvodu jim přijde nařízení nesmyslné.

Je to absurdní, směšné a možná i protiprávní. Tak reagují lidé, ale i samotní provozovatelé restaurací na povinnost, která začne platit od pondělí na předzahrádkách. Obsluha bude muset od zákazníků vyžadovat potvrzení o negativním platném testu na covid.

anketa: “Samozřejmě, že to je protiprávní a je to těžký nesmysl vlády, co nám tady nakazují a myslím, že to lidé nebudou respektovat.”
anketa: “Nesmysl, to nemá hlavu a patu, k tomu není, co dodat. Lidi nejsou hloupí.”
anketa: “Beru to jako realitu, takové je nařízení a nedá se nic dělat.”
anketa: “Na stojáka si dám pivo, na test nepůjdu kvůli piva. Je to blbost, co vám mám na to říct.”

Provozovatelé se otevřeně na kameru nechtěli moc k tématu vyjádřit. Názor ale měli vesměs stejný.

majitelka havířovské hosdpody: “Určitě nebudu dělat co je protiprávní, určitě si nedovolím po někom chtít občanku, jakýkoliv průkaz totožnosti, to nelze. Takto nemůžete člověka lustrovat. A to, že vám předloží kus papíru, opravdu nevím, co tím sleduje vládní nařízení, protože fakt to postrádá logiku. Považuji to fakt za diskriminaci restaurací. My jsme povinní všechno kontrolovat, ale vejdete do autobusu a tam jsou na sebe namačkaní lidé. Kde je dodržování 15 čtverečních na jednu osobu, kde stojí u vchodu do Globusu, Kauflandu, Lidlu jiných marketů, stojí tam nějaký člověk a kontroluje zda máte test? Nekontroluje.”

Po tvrdé kritice provozovatelů se zřejmě pravidla změní. Odpovědnost by měla přejít na samotné zákazníky. Předzahrádky budou mít povinnost vyvěsit opatření na viditelné místo. Dodržování bude hlídat hygiena. Zda dojde ještě k nějakým změnám, se uvidí od pondělí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy