Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé už opět mohou navštívit v Havířově Kotulovu dřevěnku

  • Havířov,

Kotulova dřevěnka je místem v centru města, kde se zastavil čas. Dobrou zprávou je, že už mohou lidé opět areál navštívit. Prozatím však bez komentovaných prohlídek. Jakmile to bude možné, Muzeum Těšínska plánuje obnovit i různé akce.

Kotulova dřevěnka vždy zahajovala svou sezonu 1. května oblíbenou a hojně navštěvovanou akcí Dnem řemesel. Bohužel tuto letitou tradici narušila pandemie. Přesto nyní nastala doba, kdy lidé už mohou místo s jednou z nejstarších lidových roubených staveb na Těšínsku opět navštívit.

Lenka Ježová Bichlerová, mluvčí Muzea Těšínska: "Kotulova dřevěnka je otevřená tak, jako v uplynulých letech v tradiční otevírací době. To znamená od úterý do neděle od 9 do 17 hodin, o víkendech je ta pracovní doba zkrácená v sobotu od 9 do 13, v neděli od 13 do 17 hodin. Bohužel vládní opatření nedovolují, abychom dělali komentované prohlídky. Lidé si mohou projít jak venkovní areál, tak interiér, ale bohužel bez komentované prohlídky.”První den otevření Kotulovy dřevěnky si nenechala ujít ani kronikářka města.

Hana Dvořáková, kronikářka města: "To je místo úplně magické. To vejdete do pohádky z nejrušnějšího místa ve městě. Je to nádhera a jsem šťastná, že je konečně otevřeno a budu ještě šťastnější, až tu přijdu a bude tu plno a bude se něco dít.”Muzeum Těšínska má v Kotulově dřevěnce, která v letošním roce slaví 240 let, naplánovány akce na celý rok. Realizovat je začne jakmile se uvolní opatření.

Lenka Ježová Bichlerová, mluvčí Muzea Těšínska: “Samozřejmě lidé se mohou těšit jako v uplynulých letech na akce s hospodářskými zvířaty, různá povídání o bylinkách, o chlebu, různé tvořivé dílny. Myslím si, že každá věková kategorie si najde své.”
Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail