Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Havířově jako první v republice likviduje na odděleních viry ozonem

  • Havířov,

Havířovská nemocnice je první v České republice, která likviduje viry, nebo bakterie pomocí ozónu. Box, či pokoj je před příjmem pacienta zcela bezpečný. Další speciální přístroj umí také dezinfikovat oblečení. Nové technologie se instalují i do dalších krajských nemocnic.

Covidová epidemie ukázala, jak neviditelný vir může být zákeřný ve svém šíření. Nejen z tohoto důvodů se rozhodl kraj podpořit nemocnice v investici do chytré likvidaci virů, ale i pachů, či plísní pomocí ozónu. Na téměř padesáti boxech oddělení ARO, JIP ale i standardních pokojích jsou umístěny ve stropě generátory, které během pár minut dezinfikují celý uzavřený prostor.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: "Ten ozon má úžasnou vlastnost, že bez výjimky celý prostor vyplní, každý centimetr čtvereční, včetně toho, když otevřeme skříňky pro pacienty. Takže ten následující se nemusí bát a dejme tomu i v rámci Covidu-19, že by došlo k nějakému přenosu.”

Stropní generátory jsou i na novorozeneckém oddělení.

Petra Kubalová, pacientka: “Tady je sice čistoty dost a asi každá taková vychytávka dobrá věc, zvlášť v dnešní době.”

Kromě toho má nemocnice dvě mobilní jednotky tzv. ozonové pračky, do kterých se vloží oblečení nebo obuv hospitalizovaných pacientů a opět pomocí ozonu dojde k likvidaci virů, bakterií i pachů. Třetí vychytávkou je robot, který dezinfikuje díky záření.

Petr Baránek, provozně technický náměstek NsP Havířov: "Tento robot, když přijede do místnosti, tak sám se rozjede a vydezinfikuje svým zářením veškeré kouty, do kterých dokáže dosvítit." 

Havířovská nemocnice je první v republice, která má tyto technologické novinky. Nyní se instalují i v dalších.


Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MSK: “Krom nemocnice Bílovec to máme u nás ve všech krajských nemocnicích. Potom v druhém sledu to vyzkoušela i fakultní nemocnice."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy