Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pětiletý chlapeček se ztratil při procházce se školkou v Havířově, našli ho do půl hodiny na cestě domů

  • Havířov,

Pořádně velký strach nahnal rodičům i učitelkám z mateřské školky v Havířově pětiletý chlapeček. Při vycházce se totiž školní skupince ztratil. Po nahlášení se rozběhla velká pátrací akce, do které se zapojili strážníci, dohled u kamerového systému i policisté. Chlapce objevili do půl hodiny na cestě domů. Z lesoparku nad Merkurem ušel dobré 3 kilometry až na náměstí.

Vyděšená ředitelka mateřské školky v Havířově-Podlesí zavolala na městskou policii v úterý v 10:45. Oznámila, že na procházce s dětmi v lesoparku nad Merkurem se jim ztratil chlapeček ve věku 5 let. To spustilo bleskovou pátrací akci, do které se zapojily všechny dostupné hlídky strážníků i státních policistů.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Strážníci ihned zahájili kontrolu lesoparku nad Merkurem, dětských hřišť a dvorových částí ve směru k místu bydliště chlapce. Kontrola byla dále prováděna rovněž Městským kamerovým dohlížecím systémem."

Přibližně v 11:09 si dispečer u kamer všiml osamoceného chlapce, který procházel sám přes náměstí Republiky a odpovídal popisu.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Tato skutečnost byla oznámena všem hlídkám a před domem na ul. Fibichova byl následně chlapec hlídkami MP Havířov zajištěn a převezen zpět do MŠ, kde byl nezraněn předán paní ředitelce a přivolané matce."

Pátrací akce tak měla šťastný konec. Jak se ukázalo, chlapeček je pravděpodobně velmi chytrý, protože z lesoparku ušel přes město dobré 3 kilometry a namířil si to rovnou domů. Naštěstí se mu cestou nic nestalo. Přesto učitelkám ve školce i rodičům určitě pořádně nahnal strach.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy